Koronawirus

i

Autor: Pixabay.com

Wzrost zakażeń jesienią? Wiceminister zdrowia apeluje do obywateli

2021-06-07 10:35

Choć obecna sytuacja epidemiczna w Polsce jest w miarę dobra, wiele osób przestrzega przed scenariuszem, w którym jesienią dochodzi do wzrostu zakażeń koronawirusem. W poniedziałek na ten temat wypowiadał się wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska zachęcał wszystkich do szczepień.

Epidemia COVID-19 w Polsce - sytuacja w naszym kraju jest coraz lepsza, o czym świadczy stopniowe znoszenie obostrzeń. Niewykluczone jednak, ze jesienią pojawi się czwarta fala koronawirusa. Wzrost zakażeń w tym okresie jest bardzo prawdopodobny. Stad apele polityków. Jeden z ostatnich wystosował Wiceminister Zdrwowia. Waldemar Kraska w poniedziałek w Programie I Polskiego Radia kolejny raz zachęcał do szczepień. Poinformował, że lekarze rodzinni otrzymali informacje, którzy z ich pacjentów dotychczas się nie zaszczepili i medycy mogą się nimi kontaktować. Z kolei osoby starsze będą mogły otrzymać szczepienie w domu dzięki mobilnym punktom szczepień. Kraska zwrócił uwagę na pojawiające się nowe warianty koronawirusa. Podał przykład Wielkiej Brytanii, gdzie mutacja brytyjska jest obecnie wypierana przez wariant indyjski. - Widzimy, że dotyka tych osób, które nie są zaszczepione, a więc jeżeli chcemy uniknąć wzrostu zakażeń na jesieni, musimy jak najszybciej, w jak największej ilości się zaszczepić – powiedział.

Karol Karski u fryzjera

Szczepienia pozwolą uniknąć zakażeń

Jeżeli chcemy uniknąć wzrostu zakażeń na jesieni, musimy jak najszybciej i w jak największej ilości się zaszczepić – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ponadto wiceminister zdrowia poinformował, że najnowsze dane mówią o prawie 200 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Źródło: PAP

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE