Koronawirus

i

Autor: Pixabay.com

Wzrost zakażeń jesienią? Wiceminister zdrowia apeluje do obywateli

2021-06-07 10:35

Choć obecna sytuacja epidemiczna w Polsce jest w miarę dobra, wiele osób przestrzega przed scenariuszem, w którym jesienią dochodzi do wzrostu zakażeń koronawirusem. W poniedziałek na ten temat wypowiadał się wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska zachęcał wszystkich do szczepień.

Epidemia COVID-19 w Polsce - sytuacja w naszym kraju jest coraz lepsza, o czym świadczy stopniowe znoszenie obostrzeń. Niewykluczone jednak, ze jesienią pojawi się czwarta fala koronawirusa. Wzrost zakażeń w tym okresie jest bardzo prawdopodobny. Stad apele polityków. Jeden z ostatnich wystosował Wiceminister Zdrwowia. Waldemar Kraska w poniedziałek w Programie I Polskiego Radia kolejny raz zachęcał do szczepień. Poinformował, że lekarze rodzinni otrzymali informacje, którzy z ich pacjentów dotychczas się nie zaszczepili i medycy mogą się nimi kontaktować. Z kolei osoby starsze będą mogły otrzymać szczepienie w domu dzięki mobilnym punktom szczepień. Kraska zwrócił uwagę na pojawiające się nowe warianty koronawirusa. Podał przykład Wielkiej Brytanii, gdzie mutacja brytyjska jest obecnie wypierana przez wariant indyjski. - Widzimy, że dotyka tych osób, które nie są zaszczepione, a więc jeżeli chcemy uniknąć wzrostu zakażeń na jesieni, musimy jak najszybciej, w jak największej ilości się zaszczepić – powiedział.

Karol Karski u fryzjera

Szczepienia pozwolą uniknąć zakażeń

Jeżeli chcemy uniknąć wzrostu zakażeń na jesieni, musimy jak najszybciej i w jak największej ilości się zaszczepić – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ponadto wiceminister zdrowia poinformował, że najnowsze dane mówią o prawie 200 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Źródło: PAP

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?