Co pyli w czerwcu 2021? Jakie pyłki wywołują alergie w czerwcu?

i

Autor: pexels.com - Matthias Cooper Co pyli w czerwcu 2021? Jakie pyłki wywołują alergie w czerwcu?

Co pyli w czerwcu 2021? Jakie pyłki wywołują alergie w tym miesiącu? [LISTA ALERGENÓW]

2022-06-12 19:16

Co pyli w czerwcu 2021? Czerwiec jest dla alergików jednym z najtrudniejszych miesięcy w całym roku. Wiele osób w tym czasie zmaga się z silnymi alergiami objawiającymi się uciążliwym katarem, piekącymi i łzawiącymi oczami czy też dusznościami. Listę pyłków, które aktualnie mogą uczulać, znajdziesz w materiale poniżej.

Co teraz pyli? Czerwiec to miesiąc, który szczególnie daje się we znaki alergikom. Wiele osób w tym czasie zmaga się z uciążliwym katarem, piekącymi oczami, dusznościami czy alergiami skórnymi. Niektórzy z alergią zmagają się od wczesnych lat, u innych alergia uaktywnia się z czasem, często niespodziewanie. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego nagle masz katar, koniecznie sprawdź, CO PYLI W CZERWCU. Być może to z tego powodu źle się czujesz.

Co pyli w czerwcu? Lista pylących roślin

W czerwcu pylą przede wszystkim trawy i pokrzywy. Ich stężenie w całej Polsce jest BARDZO WYSOKIE przez cały miesiąc. Jeżeli planujesz w tym czasie urlop bądź wypoczynek na świeżym powietrzu, warto wybrać się nad morze - wiatr wiejący od strony morza przynosi powietrze wolne od pyłków. Dobrym wyborem będą również wyższe partie gór. Więcej o tym przeczytasz także na stronie: PORADNIK ZDROWIE

Przyczyną uczuleń w czerwcu mogą być także pyłki:

  • zarodników grzybów mikroskopowych,
  • szczawiu,
  • babki zwyczajnej,
  • komosy,
  • żyta,
  • czarnego bzu.

ZOBACZ TEŻ: Fakty i mity na temat alergii. Co jest prawdą, a co nie?

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24
Posłuchaj czym jest uczulenie (alergia) na słońce. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami