Kary za chodzenie bez koszulki? Niesforni turyści srogo zapłacą

i

Autor: Pixabay

Wysokie kary za chodzenie bez koszulki? Niesforni turyści srogo zapłacą

2022-07-07 20:17

Kara w wysokości do 500 euro grozi w Sorrento na południu Włoch za chodzenie po miejscowości w kostiumie lub z gołym torsem. Rozporządzenie wydał burmistrz, który postanowił zwalczać zachowania, sprzeczne, jak stwierdził, z dobrymi obyczajami i przyzwoitością.

Sorrento nad Zatoką Neapolitańską to jedno z miejsc-symboli włoskich wakacji, ale nie można tam zachowywać się wszędzie tak, jak na plaży - argumentuje burmistrz Massimo Coppola, który wydał rozporządzenie, by ukrócić to szerzące się zjawisko. Na mocy nowego przepisu kara za ewidentne braki w ubraniu wynosi od 25 do 500 euro. Nad przestrzeganiem rozporządzenia czuwa straż miejska.

- Stwierdziliśmy, że przedłużanie się tej sytuacji nie tylko stanowi powód do niezadowolenia mieszkańców i turystów, ale także może negatywnie wpłynąć na ocenę poziomu życia w naszej miejscowości oraz na jej wizerunek i ofertę turystyczną- stwierdził burmistrz, cytowany przez agencję ADNKronos.

Eska Summer City Olsztyn! Odwiedziliśmy Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Kary za chodzenie z gołym torsem? Nie tylko Włosi zaostrzają przepisy

Szerokim echem odbiła się informacja o hiszpańskich kurortach, które ukróciły turystom zajmowanie leżaków, kładąc na nich swoje ręczniki. W Costa del Sol i Costa de la Luz takie zachowanie nie jest już mile widziane. Obsługa hoteli zdejmuje ręcznik i zabiera go ze sobą, a wykupienie go kosztuje 30 euro. Zdecydowano się na taki krok, ponieważ „zajęte” leżaki wielokrotnie przez wiele godzin nie były wykorzystywane przez nikogo, a także nie było możliwości z nich skorzystania.