Wyścig latających aut - sceny, jak z Gwiezdnych Wojen! [WIDEO]

2021-11-09 14:22

To wideo łatwo można pomylić ze scenami z Gwiezdnych Wojen. W przeciwieństwie do słynnej serii SF, nie ma tu jednak efektów specjalnych, lecz prawdziwe maszyny! Zobaczcie niesamowity wyścig latających samochodów!

Oglądając to wideo zaczynamy się rozglądać za postaciami z mieczami świetlnymi, statkami kosmicznymi i kosmitami. Skojarzenie z Gwiezdnymi Wojnami jest bowiem oczywiste. W kultowej serii filmów latające pojazdy widzi się bowiem co chwilę. Te, które stworzyła firma Alauda Aeronautics mogą jednak unosić się w powietrzu bez "pomocy" efektów specjalnych. Airspeeder - jak nazwano konstrukcje - to połączenie drona i samochodu. Maszyny osiągają prędkości około 100 km/h, a ich wirniki napędzane są przez elektryczne silniki. Niedawno zorganizowany pierwszy w historii wyścig airspeederów. Wideo, które trafiło do sieci, zapiera dech w piersiach! Znajdziecie je w naszym artykule.

Krzysztof Głowacki prosto z mostu o walce Artur Szpilka - Krzysztof Włodarczyk

Wyścigi airspeederów - "przełom w sportach motorowych"

Członkowie Alauda Aeronautics postanowili zorganizować wyścig dwóch airspeederów Mk3 na popularnym dystansie 1/4 mili. Był to pierwszy w dziejach wyścig załogowych pojazdów tego typu, a zarazem test przed rozpoczynającym się w 2022 roku Grand Prix zdalnych airspeederów. Jak twierdzi Alauda Aeronautics, ten wyścig może być przełomem w sportach motorowych, gdyż w przyszłości umożliwi organizowanie zawodów z pilotami bezpośrednio za sterami. Wideo zobaczycie poniżej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze