Latające samochody

i

Autor: Fot. screen YouTube Airspeeder / https://www.youtube.com/c/Airspeeder/videos Latające samochody

Wyścig latających aut - sceny, jak z Gwiezdnych Wojen! [WIDEO]

2021-11-09 14:22

To wideo łatwo można pomylić ze scenami z Gwiezdnych Wojen. W przeciwieństwie do słynnej serii SF, nie ma tu jednak efektów specjalnych, lecz prawdziwe maszyny! Zobaczcie niesamowity wyścig latających samochodów!

Oglądając to wideo zaczynamy się rozglądać za postaciami z mieczami świetlnymi, statkami kosmicznymi i kosmitami. Skojarzenie z Gwiezdnymi Wojnami jest bowiem oczywiste. W kultowej serii filmów latające pojazdy widzi się bowiem co chwilę. Te, które stworzyła firma Alauda Aeronautics mogą jednak unosić się w powietrzu bez "pomocy" efektów specjalnych. Airspeeder - jak nazwano konstrukcje - to połączenie drona i samochodu. Maszyny osiągają prędkości około 100 km/h, a ich wirniki napędzane są przez elektryczne silniki. Niedawno zorganizowany pierwszy w historii wyścig airspeederów. Wideo, które trafiło do sieci, zapiera dech w piersiach! Znajdziecie je w naszym artykule.

Krzysztof Głowacki prosto z mostu o walce Artur Szpilka - Krzysztof Włodarczyk

Wyścigi airspeederów - "przełom w sportach motorowych"

Członkowie Alauda Aeronautics postanowili zorganizować wyścig dwóch airspeederów Mk3 na popularnym dystansie 1/4 mili. Był to pierwszy w dziejach wyścig załogowych pojazdów tego typu, a zarazem test przed rozpoczynającym się w 2022 roku Grand Prix zdalnych airspeederów. Jak twierdzi Alauda Aeronautics, ten wyścig może być przełomem w sportach motorowych, gdyż w przyszłości umożliwi organizowanie zawodów z pilotami bezpośrednio za sterami. Wideo zobaczycie poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE