Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

i

Autor: Unsplash Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Podano przyczynę. Wobec kierowcy wszczęto postępowanie

2023-02-25 12:02

Wiadomo już, co było przyczyną groźnego wypadku polskiego autokaru, do którego doszło dwa tygodnie temu pomiędzy Irxleben a Bornstedt w Niemczech. Pojazd, w którym znajdowały się 53 osoby, zjechał z autostrady i dachował w przydrożnym rowie. Poszkodowanych zostało 35 osób.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

W nocy z czwartku na piątek (10 lutego) doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem polskiego autokaru pełnego pasażerów. Autobus jechał autostradą A2 w kierunku Hanoweru. Tuż za parkingiem Boerde Nord zjechał z drogi w prawo, przewrócił się i leżał na dachu w przydrożnym rowie. – Autokar jechał z Warszawy, jednak na pokładzie byli pasażerowie również z innych miast północnej Polski. Kierowca, który prowadził pojazd w chwili zdarzenia, był doświadczonym kierowcą, ma 58 lat – informował wiceprezes zarządu firmy Sindbad, Bogdan Kurys.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 35 osób. Wszyscy opuścili już szpitale. 

Podano przyczynę wypadku

Jak poinformował portal Deutsche Welle, najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku był tak zwany sekundowy sen kierowcy. – Należy wyjść z założenia, że kierowca zasnął za kierownicą – podała w piątek (24 lutego) niemiecka policja.

Wobec 57-letniego kierowcy autobusu wszczęto postępowanie, ewentualne zarzuty mogą dotyczyć sprowadzania zagrożenia w ruchu drogowym i nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała – czytamy na Deutsche Welle.

13-latka wpadła pod tramwaj. Szokujący wypadek w Gorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE