Wszyscy szukają ciastka OREO Pokemon z jednym stworkiem. Ceny są kosmiczne

i

Autor: pexels.com/ oreo.com Wszyscy szukają ciastka OREO Pokemon z jednym stworkiem. Ceny są kosmiczne

Wszyscy szukają ciasteczek z TYM Pokemonem. Ceny wyższe niż za papierki po lodach Ekipy Friza

2021-09-28 9:02

Jeszcze niedawno w Polsce trwało istne szaleństwo na punkcie Ekipy Friza i papierków po ich lodach, których ceny na internetowych aukcjach przyprawiały o zawrót głowy. Niewykluczone, że niebawem jeszcze większą furorę zrobią ciasteczka z pokemonami, a zwłaszcza z jednym "super rzadkim Mitycznym Pokemonem". W USA ceny tych ciastek sięgają już nawet 100 tysięcy dolarów!

Zaledwie kilka miesięcy temu nastolatkowie oszaleli na punkcie lodów Friza, które znikały ze sklepowych półek w zawrotnym tempie. Młodzi ludzie byli w stanie zapłacić kilkaset złotych nawet za sam papierek po lodach. W związku z niebezpiecznym trendem opakowania trafiły na listę "przedmiotów zakazanych" na OLX.

Teraz podobne szaleństwo zapanowało w Stanach Zjednoczonych. Nie chodzi jednak o lody Ekipy Friza, a ciasteczka OREO z limitowanej edycji z Pokemonami. – Do odkrycia jest 16 ciasteczek OREO o tematyce Pokémon. Ale pamiętaj, niektóre Pokémony są trudniejsze do znalezienia niż inne. Dzięki losowemu asortymentowi wzorów Pokémon w każdym pakiecie, każdy pakiet to szansa na znalezienie wszystkich 16, w tym jednego super rzadkiego Mitycznego Pokémona – czytamy na oficjalnej stronie Oreo.com. Owym poszukiwanym przez wszystkich Pokemonem jest Mew. Ceny ciastek z jego podobizną na portalu eBay sięgają 100 tys. dolarów. Co ciekawe, w sklepach paczka tych ciastek kosztuje ok. 3,5 dolara.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Business Insider naliczył w sumie ponad 6 tys. ofert ciasteczek Mew na eBay'u, a ceny aukcji wahały się od kilku dolarów do 100 tys. dolarów. Ceny wydają się uzależnione od stanu, w jakim znajduje się ciastko i opakowania, w którym się znajduje – czytamy w serwisie.