Wrażliwe dane rosyjskich generałów w sieci - Ukraiński GUR: "Sk********! Bez honoru, duszy i sumienia"

2022-04-15 10:12

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy opublikował w sieci dane dwóch rosyjskich generałów biorących udział w inwazji. Do sieci trafiły m.in. zdjęcia, adresy i numery paszportów. We wpisie wojskowych obrzucono obelgami. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Trwa wojna w Ukrainie - zbrojna inwazja, która rozpoczęła się 24. lutego, miała przynieść Rosji szybkie zwycięstwo. Stało się inaczej. Ukraińcy stawili czoła najeźdźcom zadając im ciężkie straty, a sama rosyjska armia zdaje się być zupełnie nieprzygotowana do konfliktu. Niepowodzenia skłoniły kreml do coraz brutalniejszych działań - wojsko regularnie ostrzeliwuje cele cywilne i dokonuje zbrodni wojennych, jak te w Buczy. Ukraińcy nie poddają się jednak i dążą do zwycięstwa. Jednym z głównych celów obrońców jest likwidacja rosyjskich dowódców. Niedawno Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR) opublikował w sieci wrażliwe dane dwóch generałów agresora. W poście na Facebooku nie przebierano w słowach. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Zobacz też: З Вами ФМ, ZWami FM. Radio dla mniejszości ukraińskiej w Polsce! Jak słuchać?

Szpiegowo od środka. Odkrywamy tajemnice radzieckiego kompleksu w Warszawie

GUR o rosyjskich generałach: "Każdy Ukrainiec powinien znać ich imiona"

Wpis pojawił się na Facebooku GUR 14. kwietnia. Służby rozpoczynają go zdaniem "Każdy Ukrainiec powinien znać ich imiona". Chodzi o dwóch rosyjskich generałów - Walerija Sołodczuka i Aleksandra Dwornikowa. Określono ich mianem zbrodniarzy wojennych należących do najwyższego szczebla dowodzenia, którzy świadomie wykonują rozkazy reżimu, by zniszczyć państwo ukraińskie. W poście zamieszczono linki do stron z wrażliwymi danymi dowódców. Znalazły się tam: biografie, dane paszportowe, adresy, numery książeczek wojskowych oraz zdjęcia wojskowych. Wpis kończy się mocnymi słowami: Sk*******! Bez honoru, duszy i sumienia. Żaden bunkier nie uratuje was przed karą za poważne zbrodnie przeciwko narodowi Ukrainy!

Walerij Sołodczuk i Aleksandr Dwornikow - kim są rosyjscy generałowie?

Walery Nikołajewicz Sołodchuk - należy do jednostki dowodzącej 36. armii, przydzielonej do grupy wojsk "Wschód". Od lutego do kwietnia 2022 r. zarządzał działaniami podczas operacji próby zajęcia Kijowa od zachodu. Żołnierze z podległych mu jednostek brali udział w zbrodniach wojskowych przeciwko ludności cywilnej w obwodzie kijowskim. Od jesieni 2014 do wiosny 2015 r. brał udział w zarządzaniu okupowanego terytorium obwodu donieckiego w 1. Korpusie Armii 12. Dowództwa Rezerwy Południowych Sił Zbrojnych.

Aleksander Władimirowicz Dvornikow - od 8 kwietnia 2022 r. dowódca grupy wojsk rosyjskich zaangażowanych w inwazję na Ukrainę. Do tej pory dowodził grupą oddziałów na południu. Jego podwładni są zamieszani w zbrodnie wojenne przeciwko cywilom z Mariupola.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze