Wojna na Ukrainie: Polskie wojsko podnosi gotowość bojową!

2022-02-24 12:42

Wojna na Ukrainie przyczyniła się do podniesienia gotowości bojowej Wojska Polskiego. - W związku z agresją rosyjską na Ukrainę szef MON Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnych – informuje resort obrony.

Po militarnym ataku Rosji na Ukrainę minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości wojska. Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. - Dziś, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej. Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w nich – informuje ministerstwo. Jak czytamy dalej: Cofnięte zostały decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach.

CZYTAJ TAKŻE: Wojna w Ukrainie: BILANS OFIAR. Ilu żołnierzy zginęło? Ile jest ofiar cywilnych? [24.02.22]

Wojna na Ukrainie: Minister Błaszczak z innymi państwami

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej pozostaje w stałym kontakcie z dowódcami wojskowymi i ministrami obrony narodowej państw sojuszniczych. Siły Zbrojne RP będą reagowały adekwatnie do sytuacji – czytamy.

Rosyjskie wojska atakują zarówno ze strony Donbasu jak i Białorusi, czy okuwanego przez Rosję Krymu. Sytuacja na Ukrainie zaostrza się, ciągle napływają kolejne informacje o przemieszczaniu wojsk i wybuchach w różnych częściach kraju. Rosyjskie pociski od rana bombardują kluczowe miejsca na mapie Ukrainy, między innymi lotnisko w Iwano-Frankowsku oddalone Polski o około 200 km, a także w Ozernoje, Kulbakinie, Czugujewie, Kramatorsku, czy Czarnobajewce.

Wojna na Ukrainie
Sonda
Boisz się wojny w Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze