Wimbledon: Linette odpada z turnieju. Hurkacz gra dalej! Wyniki Polaków

Autor: AP Wimbledon: Linette odpada z turnieju. Hurkacz gra dalej! Wyniki Polaków

Wimbledon: Linette odpada z turnieju. Hurkacz gra dalej!

2021-07-03 17:20

Dzisiejsze mecze Wimbledonu zakończyły się nieco później niż planowano. Spotkania przerwano ze względu na ulewny deszcz, który utrudniał grę. Pogoda jednak poprawiła się na tyle, aby można było dokończyć mecze, które dla nas zakończyły się: zwycięstwem Huberta Hurkacza i niestety przegraną Magdy Linette.

Zajmująca 44. pozycję na liście WTA Linette błysnęła, gdy w drugiej rundzie Wimbledonu wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z "trójką" Ukrainkę Jelinę Switolinę, półfinalistkę poprzedniej edycji. W sobotę jednak nie sprostała kolejnej wyżej od siebie notowanej rywalce. 29-letnia Polka po raz pierwszy zmierzyła się z młodszą o pięć lat Badosą. Po awansie do trzeciej rundy przyznała, że wie mniej więcej, jaką siłą rażenia dysponuje Hiszpanka, ale musi jeszcze przeanalizować jej grę na kortach trawiastych. Zajmujący 18. miejsce na liście ATP Huber Hurkacz po raz drugi spotkał się z 38. w tym zestawieniu Bublikiem. W ubiegłym roku w pierwszej rundzie turnieju ATP w Dubaju górą był będący jego rówieśnikiem przeciwnik, który do listopada 2016 roku grał w barwach Rosji.

Wimbledon: Linette odpada z turnieju. Hurkacz gra dalej! Wyniki

• Paula Badosa (Hiszpania, 30) - Magda Linette (Polska) 5:7, 6:2, 6:4.
  • Hubert Hurkacz (Polska, 14) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:3, 6:4, 6:2.

Kolejnym rywalem Hurkacza, który po raz 15. występuje w głównej drabince zmagań tej rangi, będzie wicelider światowego rankingu Rosjanin Daniił Miedwiediew lub rozstawiony z numerem 32. Chorwat Marin Cilic.

Wimbledon: Iga Świątek zagra w poniedziałek

Iga Świątek swój kolejny mecz rozegra za dwa dni w poniedziałek o godzinie 12.00. W 1/8 finału tegorocznego Wimbledonu zmierzy się za z Tunezyjką Ons Jabeur (24. pozycja w rankingu WTA). Obie zawodniczki spotkały się do tej pory raz. W Waszyngtonie w 2019 roku Iga Świątek wygrała z Tunezyjką 2:1.

Krystian Ochman - tak powstał teledysk Prometeusz. Te ujęcia robią wrażenia!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?