Olimpiada 2021 w Tokio. Ile medali ma Polska? [KLASYFIKACJA MEDALOWA]

i

Autor: AP PHOTO

Za 20 dni Igrzyska Olimpijskie a w Tokio najwyższa liczba zakażonych od pięciu tygodni

2021-07-03 14:29

Na 20 dni przed ceremonią otwarcia igrzysk w Tokio zanotowano najwyższą liczbę zachorowań na Covid-19 od ponad pięciu tygodni. To nie jest dobra wiadomość dla organizatorów największej sportowej imprezy ostatnich lat. Miasto zastanawia się nad pogłębieniem pandemicznych restrykcji. W sobotę poinformowano o 716 nowych przypadkach.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich otrzymali kolejną złą wiadomość z Tokio - na 20 dni przed ceremonią otwarcia igrzysk w Tokio zanotowano najwyższą liczbę zachorowań na Covid-19 od ponad pięciu tygodni. Tokio stolica Japonii i trzy sąsiednie prefektury należą do obszarów objętych tzw. stanem wyjątkowym, który ma obowiązywać do 11 lipca, ale władze kraju mogą przedłużyć środki bezpieczeństwa o kolejne dwa tygodnie - podają miejscowe media. Powodem jest kolejny wzrost zakażeń.

CZYTAJ TAKŻE: Chorwacja zmieniła zasady wjazdu z dnia na dzień! Problemy i kolejki turystów na granicy

Zła informacja dla organizatorów igrzysk

To nie jest dobra informacja dla organizatorów igrzysk, którzy niedawno wspomnieli, że zastanawiają się nad wpuszczeniem większej liczby kibiców na trybuny. Na razie wiadomo, że impreza odbędzie się bez zagranicznych widzów i pozwolono na obecność maksymalnie 10 tys. miejscowych fanów. Eksperci uważają jednak, że najbardziej bezpieczną opcją byłoby rozegranie imprezy bez udziału publiczności. Igrzyska mają rozpocząć się 23 lipca i potrwać do 8 sierpnia

Donald Tusk przejmuje stery w PO. "Wracam na 100 procent"

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa