Imprezy w Warszawie

i

Autor: Romain DECKER flickr.com Imprezy w Warszawie

Imprezy masowe TYLKO dla osób z certyfikatami covidowymi

2021-09-05 17:48

Certyfikaty szczepionkowe zaczną jeszcze we wrześniu w Anglii być wymagane nie tylko w klubach nocnych, co już wcześniej było ogłoszone, ale też w innych dużych obiektach i na imprezach masowych - zapowiedział w niedzielę brytyjski wiceminister zdrowia Nadhim Zahawi.

- Przed końcem września, kiedy wszyscy będą mieli okazję do pełnego zaszczepienia się, będziemy musieli skorzystać z procesu certyfikacji w przypadku dużych obiektów, które mogą spowodować prawdziwy wzrost zakażeń - powiedział Zahawi w stacji Sky Sport.

Wyjaśnił, że pozwoli to na uniknięcie sytuacji, w której jesienią i zimą konieczne będzie ponowne zamykanie wielu firm. Jako przykład sprawnego stosowania certyfikatów szczepionkowych wskazał mecze piłkarskie organizowane przez angielski związek piłki nożnej.

Wielka Brytania: na imprezach masowych będą obowiązywały certyfikaty covidowe

- To jest właściwa rzecz i jesteśmy absolutnie na dobrej drodze, aby zapewnić, że będziemy to robić w ten sposób. Celem jest to, jak mówił premier (Boris Johnson), że chcemy, aby cała gospodarka pozostała otwarta - dodał Zahawi.

Do tej pory brytyjski rząd zapowiadał tylko, że dowód szczepienia będzie w Anglii warunkiem wejścia do klubów nocnych, a jeśli chodzi o pozostałe imprezy masowe, to jedynie zachęcał organizatorów do stosowania certyfikatów szczepionkowych. W tym tygodniu jednak rząd Szkocji ogłosił, że jeszcze we wrześniu dowód szczepienia będzie wymagany w przypadku większości imprez masowych. (PAP)

Jak przygotować się do gali FAME MMA? | ESKA XD - Fit vlog #30
Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?