Tajemnicze węże fallusy pojawiły się na wybrzeżu. Czegoś takiego nie wiedzieliście!

i

Autor: Canva/Screen twitter Tajemnicze "węże fallusy" pojawiły się na wybrzeżu. Czegoś takiego nie wiedzieliście!

Tajemnicze "węże fallusy" pojawiły się na wybrzeżu. Czegoś takiego nie wiedzieliście! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-08-06 10:08

Dziwne i tajemnicze węże pojawiły się na wybrzeżu. Ich widok może zszokować! Choć ich oficjalna nazwa brzmi Caecilian, to przez swój wygląd nazywane są żartobliwie "wężami fallusami". Gdzie można się na nie natknąć?

Tajemniczy gatunek Caecilian z łacińskiego "niewidzący" lub "ślepiec" jest płazem, choć z wyglądu przypomina węża. Jest pozbawiony kończyn, może osiągać do 1,5 metra długości. Jego mniejsze osobniki przypominają robaki. Mają krótkie ogony lub są całkowicie ich pozbawione. Ich skóra jest gładka i bardzo ciemna. Dodatkowo są oślizgłe, niektórym kojarzą się z męską częścią ciała. Za pomocą masek znajdujących się na pysku pochłaniają drobne zwierzęta, jak ślimaki, małe ryby lub jaszczurki.

Plaga much pod Wrocławiem

I choć Caeciliany głównie występują w wilgotnych, gorących lasach Wenezueli i Kolumbii, to ostatnio zostały zaobserwowane u wybrzeży stanu Floryda. Skąd tam się wzięły? Po raz pierwszy w Ameryce Północnej zauważono je w 2019 roku. Teraz trafiono na nie ponownie. Badacze podejrzewają, że zwierzęta zostały przetransportowane na inny kontynent przez człowieka i wypuszczone przez przemytników handlujących żywym towarem.

Dodajmy, że choć "węże fallusy" wzbudzają sporo emocji i mogą osiągnąć pokaźne rozmiary, nie są groźne dla człowieka. Jak wspominaliśmy, żywią się małymi osobnikami, a same są zjadane przez większe.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?