wesela 2021

i

Autor: Pixaby Czy dzieci wliczają się do limitów gości na weselu?

Wesela z zaszczepionymi osobami bez limitu. Jest jednak inne ograniczenie!

2021-05-10 9:57

Wesela 2021 będzie można organizować już od 15 maja. Jakie obowiązywać będą obostrzenia? Wiemy już, że osoby zaszczepione nie wliczają się do limitów gości. Pojawiło się jednak inne ograniczenie. To może być utrudnieniem dla wielu par. O co dokładnie chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale!

Wesela maj 2021. Ile może być gości na weselu?

W opublikowanym 6 maja rozporządzeniu pojawiły się wytyczne na temat wesel 2021. Wiemy już, ile osób może pojawić się na imprezie. Według wytycznych rządu:

  • od 15 maja - na weselu może być 25 osób; impreza jednak musi zostać zorganizowana na świeżym powietrzu
  • od 29 maja - wesele można zorganizować na 50 osób; impreza może odbyć się zarówno na zewnątrz, jak i w lokalu

Co ważne, do limitów gości na weselu nie są wliczane osoby, które zostały zaszczepione dwoma dawkami (w przypadku Pfizera, Moderny lub Astry Zeneca) lub jedną dawką J&J. Oznacza to, że na wesele w maju 2021 może zaprosić dowolną liczbę osób, które przyjęły szczepionkę.

Ta wiadomość ucieszyła wiele osób, ale pojawił się inny problem. To może znacznie utrudnić organizację wesela wielu osobom.

Majowa śnieżyca w Warszawie

Wesele obostrzenia. Do limitów są wliczane dzieci!

Okazuje się, że do limitów na wesela w maju 2021 są wliczane także dzieci. Bez względu na wiek, nawet niemowlaki. To może być duży problem dla wielu par. Wesela bardzo często organizowane są również z małymi gośćmi. Młodzi rodzice nie zawsze mają z kim zostawić pociechy. Czasami po prostu też para nie widzi innej możliwości, niż taka, by dzieci nie pojawiły się na weselu 2021. Dodajmy też, że dzieci, póki co nie są szczepione.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?