Wesela 2021 - od kiedy można organizować wesela? Na ile osób i jakie zasady?

2021-04-23 17:36
Wesela 2021. Organizacja wesela będzie możliwa. Na jakich zasadach? Ile osób? Od kiedy?
Autor: Canva.com

Organizacja wesel 2021 będzie w końcu możliwa? Tego dowiemy się podczas konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odnośnie obostrzeń w Polsce dopiero w przyszłym tygodniu. Na dobre wiadomości trzeba poczekać do kolejnej środy. Jednak mogą one ucieszyć młode pary, które przygotowują się do organizacji wesela. Na jakich zasadach będą wznawiane imprezy weselne? Ile osób będzie mogło uczestniczyć w weselach? Od kiedy organizacja wesel będzie możliwa?

Wesela zostały wstrzymane z powodu pandemii, jeszcze w poprzednim roku. Dokładnie 23 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił cały kraj czerwoną strefą. Nie da się ukryć, że na tym ucierpiało wiele innych branż naszej gospodarki. Skutki wstrzymanej wtedy branży weselnej młode pary, restauratorzy, firmy cateringowe, zespoły weselne, kwiaciarnie, czy fryzjerzy odczuwają do dziś. Wiele jednak wskazuje na to, że zakochani powoli będą mogli rozpoczynać przygotowania do jednego z najważniejszych dni w swoim życiu. Organizacja wesel jeszcze w tym roku stanie się możliwa. Dziś na konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odnośnie obostrzeń w Polsce padła konkretna informacje - za tydzień informacja o odmrażaniu gospodarki, a także organizacji rodzinnych imprez. Na takie wiadomości czeka mnóstwo zakochanych par. Na jakich zasadach będą wznawiane imprezy weselne? Ile osób będzie mogło uczestniczyć w weselach? Od kiedy organizacja wesel będzie możliwa?

Spis treści

  1. Wesela 2021. Na jakich zasadach?
  2. Wesela 2021. Ile osób?
  3. Wesela 2021. Od kiedy?

Wesela 2021. Na jakich zasadach?

Znoszenie obostrzeń, w tym także organizacji rodzinnych imprez jak wesela będą odbywać się regionami. Już dziś minister zdrowia poinformował, że w 11 województwach poluzowane zostają niektóre obostrzenia po 25 kwietnia. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że organizacja wesel ruszy najpierw w województwach gdzie współczynnik zachorowań jest najmniejszy.

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness? Minister zdrowia zabrał głos! Kiedy można będzie uprawiać sport? 21.04

Wesela 2021. Ile osób?

Limity osób na weselach to już standard od początku pandemii. Jednak wiele par decyduje się mimo wszystko zorganizować wesele nawet z okrojoną liczba osób. Minister Zdrowia już we wtorek zapowiedział, że na początek w imprezie będzie mogło udział wziąć 25 osób. Kwestią czasu ma być stopniowe zwiększanie tego limitu, ale jak wszystko inne – zależy to od stanu epidemiologicznego w kraju. Warto przypomnieć, ze obecnie w organizowanym wydarzeniu uczestniczyć może maksymalnie pięć osób, a tak przecież było podczas świat wielkanocnych. Przy rodzinnym stole nie liczono jednak osób, które były zaszczepione i faktycznie mogło przy nim zasiąść więcej osób. Daje to nadzieję, że również podczas wesel, osoby które zostały zaszczepione nie będą liczyć się do limitu 25 zaproszonych gości.

Wesela 2021. Od kiedy?

Jeszcze we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób. Dziś podczas konferencji minister zdrowia zapowiedział, że informacje na temat odmrażania gospodarki, a także organizacji imprez rodzinnych rząd przedstawi w przyszłą środę. Dzięki temu już za niedługo młode, zakochane pary będą mogły powoli przygotowywać się do najważniejsze dnia w ich wspólnym życiu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Szczepienie każdej dorosłej osoby w sytuacji ryzyka zmarnowania szczepionki to dobre rozwiązanie?
Czy latem będzie można organizować wesela, koncerty i inne imprezy masowe?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze