siłownia

i

Autor: Pixabay.com

Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness? Minister zdrowia zabrał głos! Kiedy można będzie uprawiać sport? 21.04

2021-04-21 7:40

Kiedy otwarcie siłowni? To pytanie zadają sobie rzesze Polaków, spragnionych aktywności fizycznej. Od 24 października, decyzją rządu, wszystkie siłownie i kluby fitness musiały zostać zamknięte. Dla wielu jest to jedno z najbardziej kontrowersyjnych obostrzeń. W końcu ruch i ćwiczenia zwiększają odporność, tak niezbędną w czasach pandemii. Kiedy siłownie zostaną otwarte? Ostatnio w mediach głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia.

Kiedy otwarcie siłowni? 24 października 2020 r., siłownie i kluby fitness zostały zamknięte. Choć w kolejnych miesiącach, rozmaite obostrzenia były luzowane - siłownie nadal pozostawały zamknięte. Nie świeciły pustkami, ponieważ część ich użytkowników obchodziła przepisy i zdobywała licencje związków sportowych, by nadal móc z nich korzystać. Nie zmieniło to jednak faktu, że właściciele siłowni i klubów fitness odnotowali straty. Niektórzy musieli zrezygnować z prowadzenia interesu.

Obecnie panujące w kraju obostrzenia obowiązywać mają do 25 kwietnia. Czy oznacza to jednak, że po tej dacie zostaną poluzowane? I czy będzie to równoznaczne z otwarciem siłowni i klubów fitness?

We wtorek, 20 kwietnia, głos w tej sprawie zabrał Adam Niedzielski, Minister Zdrowia. Pytany był przez dziennikarzy o luzowanie obostrzeń w poszczególnych branżach.

Niedzielski zaznaczył, że w pierwszej kolejności wrócą do szkół uczniowie klas I-III. Dalej odmrażane mają być usługi, handel wielkopowierzchniowy, hotele, na końcu zaś: restauracje i siłownie.

Wygląda więc na to, że na otwarcie siłowni trzeba będzie jeszcze poczekać. Szczegółów mamy dowiedzieć się w środę, 21 kwietnia. Wtedy to, podczas konferencji prasowej, przedstawiciele rządu przedstawić mają swoje decyzje dotyczące obostrzeń.

Siłownie tylko dla członków kadry

Choć od 16 kwietnia 2021 r. możliwe jest uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy oraz uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób, to działalność pozostałych obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Raport z anteny 20.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE