Uwaga na INTENSYWNE BURZE. Lokalnie nawet 90 km/h!

2022-07-05 9:03
Burze i deszcz! Do tego wiatr nawet 70 km/h. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 26.05.2022]
Autor: DerTobiSturmjagd /Pixabay.com Burze i deszcz! Do tego wiatr nawet 70 km/h. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 26.05.2022]

We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Zgodnie z prognozą pogody przygotowaną przez synoptyk IMGW Grażynę Dąbrowską, we wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których spadnie 20-40 mm deszczu na metr kwadratowy.

Dodała, że porywy wiatru podczas burz osiągną nawet 80 km/h. Zaznaczyła, że "niewykluczone, że gdzieś lokalnie może to być 90 km/h".

Prognozowana temperatura maksymalna w ciągu dnia wskazuje, że na krańcach południowo-wschodnich będzie ciepło. Tam termometry mogą wskazać 30 stopni Celsjusza, natomiast na pozostałym obszarze kraju będzie chłodniej: od 20 st. C w strefie nadmorskiej, około 25 stopni na przeważającym obszarze. W rejonach podgórskich, szczególnie Karpat do 17 st. C.

 

Dodała, że wiatr będzie słaby i umiarkowany - z kierunków zachodnich i północnych.

Prognoza synoptyczna zakłada, że w nocy w południowo-wschodniej połowie kraju będzie przelotny deszcz, zaś na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich mogą się pojawić burze. "W tych burzach może spaść lokalnie od 20 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy. Porywy wiatru do 75 km/h, natomiast cała północ i zachód z zachmurzeniem umiarkowanym i tutaj nie powinny występować opady" - wskazała Grażyna Dąbrowska.

 

Zaznaczyła, że w nocy temperatura będzie się wahać od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu wschodnim i w rejonie zalewu wiślanego do 15-17 st. C na krańcach południowo-wschodnich. "Wiatr słaby i umiarkowany, północny i zachodni" - stwierdziła Grażyna Dąbrowska.

Kopnął kota tak mocno, że zwierzę wyleciało w powietrze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze