Uwaga kierowcy! Fotoradary z NOWĄ FUNKCJĄ. Posypie się znacznie więcej mandatów

i

Autor: GITD Uwaga kierowcy! Fotoradary z NOWĄ FUNKCJĄ. Posypie się znacznie więcej mandatów

Uwaga kierowcy! Fotoradary z NOWĄ FUNKCJĄ. Posypie się znacznie więcej mandatów

2022-01-14 8:37

Kierowcy muszą mieć się na baczności. Niemal 250 fotoradarów wkrótce zostanie wymienionych na nowe urządzenia z nowymi funkcjami. Mają one zwiększyć skuteczność i efektywność kontroli drogowych. A co za tym idzie – posypie się więcej mandatów. Odczują to nie tylko kierowcy samochodów osobowych czy ciężarowych, ale również motocykliści. Szczegóły poniżej.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wykorzystuje do kontroli ruchu drogowego ponad 430 fotoradarów. Większość z nich jest już jednak wyeksploatowana i często ulega awariom. Dlatego wkrótce 247 urządzeń zostanie wymienionych na nowe. – Wymiana używanych przez dekadę fotoradarów przyniesie wymierne korzyści nie tylko dla systemu CANARD, ale i dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. To wyższa jakość zrobionych zdjęć i nieprzerwane awariami działanie 24 godziny na dobę przez cały rok – informuje GITD.

Poprzez wymianę starszej technologii rejestracji wykroczenia, diametralnie zmieniona zostanie jakość wykonanego zdjęcia, przez co większe będą możliwości ustalenia sprawcy. Zdjęcie z nowego fotoradaru będzie musiało przedstawiać czytelny wizerunek kierującego pojazdem, niezależnie od warunków pogodowych. Wymogiem jest również rejestrowanie przez fotoradar obrazu w sposób umożliwiający rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych pojazdu. Fotoradar automatycznie rozróżni też rodzaj pojazdu np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe fotoradary będą miały możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień, co w większości lokalizacji było dotychczas niemożliwe.

CZYTAJ TEŻ: Po 2 latach zjedli w tej samej restauracji. O TYLE więcej zapłacili! [PARAGONY]

Ponadto brana będzie również pod uwagę możliwość podłączenia do fotoradaru urządzeń dodatkowych np. kamery pozwalającej na rejestrację zsynchronizowanego obrazu tyłu pojazdu zarejestrowanego przez urządzenie rejestrujące. Jest to niezwykle cenne w przypadku, kiedy wykroczenia dopuścił się kierujący motocyklem.

Źródło: Informacja prasowa GITD

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...