Po 2 latach zjedli w tej samej restauracji. O TYLE więcej zapłacili! [PARAGONY]

2022-01-14 7:21
Po 2 latach zjedli w tej samej restauracji. O TYLE więcej zapłacili! [PARAGONY]
Autor: Facebook: Jakub i Dawid - https://www.facebook.com/jakubidawid/posts/473642170796730 Po 2 latach zjedli w tej samej restauracji. O TYLE więcej zapłacili! [PARAGONY]

Inflacja to w ostatnim czasie jeden z najczęściej poruszanych tematów. Para znanych polskich blogerów — Jakub i Dawid — postanowiła sprawdzić, o ile rzeczywiście wzrosły ceny. W tym celu wybrała się do restauracji z paragonem sprzed dwóch lat i zamówiła dokładnie taki sam obiad. Po porównaniu paragonów dosłownie opadły im szczęki.

Kilka miesięcy temu popularni blogerzy – Jakub Kwieciński i Dawid Mycek – sprawdzili, czy w Polsce jest drożej niż w Niemczech. Wówczas okazało się, że za te same produkty znacznie mniej zapłacili u naszych zachodnich sąsiadów. Niedługo później zdecydowali się na kolejny eksperyment. Porównali ceny wybranych produktów na trzech stacjach benzynowych należących do największych sieci w Polsce takich jak państwowy Orlen oraz prywatne BP i Shell.

Jakub i Dawid. Po 2 latach zjedli w tej samej restauracji. O TYLE więcej zapłacili! [PARAGONY]

Teraz przyszedł czas na restaurację. Z paragonem sprzed dwóch lat wybrali się do tego samego lokalu i zamówili identyczny obiad – rosół, pomidorową i dwa schabowe. Jak zmieniły się ceny?

– Kiedyś zapłaciliśmy za taki obiad 69zł, a dziś? Wiedzieliśmy, że musi być drożej, bo wciąż słyszymy o wzroście cen, ale jak dostaliśmy rachunek, to opadły nam szczęki. Okazało się, że w ciągu dwóch lat cena wzrosła o 40% i wyniosła 97zł. Wychodzi na to, że dziś za te same pieniądze co kiedyś, byłoby nas stać na nieco ponad połowę schabowego – podzielili się swoimi wnioskami na Facebooku.

Doda gościem Radia ESKA

– Politycy rządowi mówią, że trzeba pamiętać, że ze wzrostem cen rosną nam przecież wynagrodzenia... To my zadamy pytanie: Komu przez ostatnie dwa lata wzrosła pensja o 40%? – dodali.

Burza w komentarzach

Na reakcję internautów długo czekać nie trzeba było. W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza.

Mnie wynagrodzenie przez te dwa lata sumarycznie spadło, bo "Polski Ład" wszedł. Od pracodawcy słyszę, że będą próbowali to jakoś zrekompensować, ale póki co sytuacja jest, jaka jest. To jest koszmar...

Aż trudno uwierzyć, że za schabowego można tyle zapłacić w restauracji w Polsce

Ceny są masakra, za wszystko. Oby to się skończyło. W głowie się to nie mieści

Niestety również to zauważyłam i to nawet bardziej niż na zakupach w sklepie. Dosyć często zamawiam jedzenie lub stołuję się na mieście i ceny w knajpach wzrosły hardkorowo. Także odpowiadając na pytanie, komu wzrosły pensje o 40%, zgaduję, że właścicielom restauracji. Oczywiście rozumiem, że wzrosły też czynsze, ceny półproduktów itd., ale moim zdaniem nie aż tak, jak menu dla gości.

U mnie lepiej. Mam sprawdzana smażalnie nad morzem. Za obiad na 4 osoby płaciliśmy Ok 120-140 jakieś dwa lata temu. W tym roku 240.

To jeszcze nie koniec podwyżek! Tyle kosztować będzie żywność za kilka miesięcy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE