Ukrainki chwyciły za broń. Zawstydzają nie tylko urodą, ale przede wszystkim odwagą!

i

Autor: twitter.com

Ukrainki chwyciły za broń. Dzielnie walczą na froncie i motywują wszystkich swoją odwagą!

2022-03-04 10:53

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa. Każdy kto może chwyta za broń. Dzielnie walczą na froncie są także młode Ukrainki przygotowując m.in. koktajle Mołotowa narażając przy tym swoje życie.

Przed wojną napisałem kiedyś, że na Ukrainie jest 2 miliony więcej kobiet niż mężczyzn. Właśnie takie statystyki. Ale nabiera zupełnie nowego znaczenia. Ponieważ oznacza to, że nasz obecny opór ma również szczególnie kobiece oblicze

- napisała na swoim Instagramie żona prezydenta Ukrainy, Olena Zełenska.

Przykładów, na bohaterską postawę kobiet na Ukrainie, nie trzeba szukać daleko. Czterokrotna medalistka mistrzostw Ukrainy w łyżwiarstwie figurowym i królowa piękności - obie bez wahania chwyciły za broń.

- Jestem uczestniczką trzech olimpiad zimowych, jeszcze całkiem niedawno reprezentowałam swój kraj w saneczkarstwie. Teraz jestem żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy - opowiada kobieta cytowana przez TVN24.

Ukrainki pokazują, że nie boją się niczego, udowadniają, że mają ducha walki, a przy tym nie tracą swojej kobiecości. Walczą na froncie, przygotowują koktajle Mołotowa czy uciekają z kraju chroniąc dzieci - każda z nich wykazuje się ogromną wolą walki o bohaterką odwagą. 

Sonda
Włączyłeś się w pomoc zbierania rzeczy dla Ukraińców?
None