Ukraina zbojkotuje Igrzyska Olimpijskie i nie tylko? Rząd zdecydował!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Ukraina zbojkotuje Igrzyska Olimpijskie i nie tylko? Rząd zdecydował!

Sport

Ukraina zbojkotuje Igrzyska Olimpijskie i nie tylko? Rząd zdecydował!

2023-03-31 11:42

Czy ukraińscy sportowcy będą bojkotować zawody, w których wystąpią sportowcy z Rosji i Białorusi? Oficjalna decyzja została już podjęta przez Gabinet Ministrów Ukrainy. O szczegółach piszemy poniżej.

Ukraińcy bojkotują zawody z Rosjanami i Białorusinami

Gabinet Ministrów zdecydował w piątek (31 marca), że ukraińscy sportowcy będą bojkotować zawody, w których wystąpią sportowcy z Rosji i Białorusi.

- Na posiedzeniu rządu podjęto decyzję protokolarną na wniosek ministra młodzieży i sportu Ukrainy, że weźmiemy udział w zawodach eliminacyjnych do Igrzysk Olimpijskich 2024 tylko tam, gdzie nie ma Rosjan i Białorusinów. W związku z tym udział wykraczający poza te kryteria może być podstawą do pozbawienia federacji ich statusu narodowego - powiedział Ołeh Nemczinow, minister gabinetu rady ministrów Ukrainy.

Decyzja ta jest odpowiedzią ukraińskiego rządu na zaktualizowane zalecenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dotyczące udziału sportowców z Rosji i Białorusi w zawodach zgodnie z którymi zawodnicy, którzy nie wspierają wojny mogliby brać udział w rywalizacji jako sportowcy neutralni, bez symboli narodowych.

Decyzja ta oznacza, że Ukraina bojkotuje kwalifikacje olimpijskie, a co za tym idzie - także Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Listen on Spreaker. Źródło: Ukraina zbojkotuje Igrzyska Olimpijskie i nie tylko? Rząd zdecydował!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE