Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Ukraina: Zatrzymano rosyjskiego agenta FSB, który miał zabić Zełenskiego

2022-03-22 9:38

Informacje o najemnikach, których celem jest zabicie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego pojawiały się od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę. Dzisiaj agencja Unian poinformowała, że funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy zatrzymali agenta FSB, który wraz z oddziałem miał przedostać się do Kijowa ich celem był zamach na Zełenskiego.

Zatrzymano agenta FSB który planował zamach na Zełenskiego

W Użhorodzie, na pograniczu ukraińsko-słowackim, zatrzymany został agent rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), który organizował grupę dywersyjną i planował zamachy w Kijowie, w tym na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - podała agencja Unian.

Zdjęcia z zatrzymania agencja opublikowała w nocy z poniedziałku na wtorek na komunikatorze Telegram.

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy. Tworzona przez agenta FSB grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej. Celem był zamach na Zełenskiego i inne akty dywersji w dzielnicy rządowej - podała agencja Unian.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!