Ukraina. Mer Melitopola uwolniony! Wymieniono go za dziewięciu rosyjskich jeńców

i

Autor: Facebook Ukraina. Mer Melitopola uwolniony! Wymieniono go za dziewięciu rosyjskich jeńców

Ukraina. Mer Melitopola uwolniony! Wymieniono go za dziewięciu rosyjskich jeńców

2022-03-17 6:02

Ukraina przekazała stronie rosyjskiej dziewięciu schwytanych żołnierzy, aby uwolnić mera miasta Melitopol, Iwana Fedorowa, który został porwany w zeszłym tygodniu - podała ukraińska agencja informacyjna Interfax, cytując prezydenta Zełenskiego.

"Iwan Fiodorow został zwolniony z rosyjskiej niewoli... Za niego Rosja otrzymała dziewięciu wziętych do niewoli żołnierzy, poborowych, w rzeczywistości dzieci urodzone na przełomie 2002 i 2003 roku." - czytamy w komunikacie ukraińskiej agencji.

Biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego podało wcześniej, że burmistrz Iwan Fedorow został zwolniony, ale nie podało szczegółów.

Po odzyskaniu wolności burmistrz Melitopola rozmawiał telefonicznie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Melitopol, w obwodzie zaporoskim, jest zajęty przez wojska rosyjskie. Z ich inicjatywy merem została tam członkini prorosyjskiej partii „Opozycyjna Platforma – Za Życie” radna Hałyna Danylczenko, która zachęca mieszkańców, by „dostosowali się do nowej sytuacji”.

Fedorow został w piątek uprowadzony przez Rosjan; Prezydent Zełenski powiedział, iż Fedorow był torturowany i żądano od niego, by publicznie uznał okupacyjne władze rosyjskie.