Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

TWARDY LOCKDOWN w Polsce: zamknięte KOŚCIOŁY od 24 marca. Nie będzie Wielkanocy 2021?

2021-03-23 12:58

TWARDY LOCKDOWN w Polsce: zamknięte KOŚCIOŁY od 24 marca. Nie będzie Wielkanocy 2021? Przed wiernymi najważniejsze święto w roku. Wielkanoc, czyli czas zmartwychwstania jest w kościele katolickim obchodzone każdego roku. Wierni po uczestnictwie w Rezurekcji spotykają się z bliskimi w domach na tradycyjnym śniadanku. W tym roku jednak musimy być przygotowani, że ani śniadanie, ani wspólna modlitwa będą niemożliwe.

Spis treści

  1. ZAMKNIĘTE KOŚCIOŁY W POLSCE - od kiedy?
  2. TWARDY LOCKDOWN W KWIETNIU - szkoły otwarte o 12 kwietnia?

TWARDY LOCKDOWN w Polsce: zamknięte KOŚCIOŁY od 24 marca. Nie będzie Wielkanocy 2021? Ten scenariusz powoli staje się faktem. Zamknięcie kościołów i wprowadzenie zakazu spotkań z okazji Świąt Wielkanocnych musi być przez rząd rozważany. Wszystko przez ciągle rosnącą ilość przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Polsce.

- Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (w ciągu jednego dnia), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać - powiedział doradca premiera ds. Covid-19 w rozmowie z Polsatem. Te słowa potwierdzają kolejni członkowie rządu:

- Jeśli przekroczymy pewien pułap bezpieczeństwa, to jest prawdopodobnie 30-40 tys. (zakażeń) dziennie, to niezbędne będą bardzo radykalne działania. Łącznie z zamknięciem kościołów, wszystkich miejsc publicznych oczywiście - stwierdził w rozmowie z jedną z rozgłośni radiowych Ryszard Terlecki

Raport z Anteny 23.03

ZAMKNIĘTE KOŚCIOŁY W POLSCE - od kiedy?

Rząd może zdecydować o zakazaniu udziału w mszach wiernym od  24 marca. Dlaczego? 28.03 Niedzieli Palmowej 2021. By uniknąć tłumów i rozprzestrzeniania zakażeń, duchowni będą mogli transmitować online msze ze swoich parafii. Największe nabożeństwa pojawiłyby się również w telewizji.

TWARDY LOCKDOWN W KWIETNIU - szkoły otwarte o 12 kwietnia?

Trudna sytuacja może pokrzyżować również plany uczniów. Wielu z nich miało nadzieję, że po świętach będzie mogło powrócić na specjalnych warunkach do szkolnych ławek. Zapowiadał to również Minister Edukacji:

- (...) jeśli będzie to możliwe, 12 kwietnia będzie powrót do szkół. Powtarzam: jeśli będzie to możliwe z uwagi na uwarunkowania pandemiczne – podkreślił minister edukacji Przemysław Czarnek, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Wiele jednak wskazuje na to, że ten scenariusz się nie spełni.

Sonda
Czy boisz się, że koronawirusem może Cię zarazić lekarz?