Twardy lockdown w całej Polsce. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte. A co z salonami tatuażu?

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Twardy lockdown w całej Polsce. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte. A co z salonami tatuażu?

2021-03-25 12:18

To już pewne. Mamy w Polsce kolejny lockdown. Od soboty, 27 marca do co najmniej 9 kwietnia będą obowiązywały nowe obostrzenia w całym kraju. Zamknięte będą m.in. sklepy budowlane, żłobki, przedszkola, a także salony fryzjerski i kosmetyczne. A co z salonami tatuażu? Czy salony tatuażu będą otwarte? Odpowiadamy.

Lockdown w Polsce od 27 marca do 9 kwietnia. Czy salony tatuażu będą otwarte?

Stało się! Mamy w Polsce kolejny lockdown. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. Na czym będą polegały nowe obostrzenia? Rząd przekazał, że od soboty, 27 marca co najmniej do 9 kwietnia zamknięte będą:

  • wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe;
  • zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, urody;
  • żłobki i przedszkola, z wyjątkiem opieki dla dzieci rodziców medyków, służb porządkowych;
  • obiekty sportowe, z wyjątkiem sportu zawodowego.

Te wszystkie restrykcje maja obowiązywać aż do piątku, 9 kwietnia. Czy to oznacza, że już od 10 kwietnia te obostrzenia znów zostaną zniesione? Nie ma takiej pewności.

Czy są otwarte salony tatuażu?

Podczas konferencji prasowej oraz w rządowych komunikatach nie ma ani słowa o salonach tatuażu. Czy to oznacza, że salony tatuażu będą otwarte? Niestety nie. Studia tatuażu mają być również zamknięte, podobnie jak salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Można się spodziewać, że szczegóły dotyczące działalności salonów tatuażu znajdziemy w kolejnym rządowym rozporządzeniu.

Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19