Twardy lockdown przedłużony do 24.04?! Doradca premiera stawia sprawę jasno

i

Autor: Pixaby Twardy lockdown przedłużony do 24.04?! Doradca premiera stawia sprawę jasno

Twardy lockdown przedłużony do 24.04?! Przedstawiciele rządu stawiają sprawę jasno

2021-03-30 10:09

Twardy lockdown w Polsce zostanie przedłużony? Jest taka możliwość. Sprawę przedłużenia twardego lockdownu w Polsce skomentował rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił on, że obecne obostrzenia mogą obowiązywać w kraju nawet po 9 kwietnia. Wcześniej w tej sprawie wypowiedział się też prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Do kiedy twardy lockdown w Polsce może potrwać? Sprawdźcie w naszym materiale.

Twardy lockdown w Polsce. Nowe obostrzenia

Twardy lockdown w Polsce obowiązuje od soboty, 27 marca. W kraju wprowadzono nowe obostrzenia, które mają zmniejszyć transmisję koronawirusa. Są to:

  • limity w kościołach i miejscach kultu religijnego pow. 100 mkw - 1 os. na 20 mkw
  • sklepy - pow. 100 mkw. - 1 os. na 20 mkw
  • sklepy budowlane i meblowe - pow. 2 tys. mkw zamknięte
  • zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne
  • zamknięte przedszkola i żłobki (z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych)
  • zamknięcie obiektów sportowych - tylko sport zawodowy
  • zakaz udziału w zgromadzeniach, spotkaniach, zebraniach

Dodajmy, że powyższe nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem dołączyły już do tych wcześniejszych, czyli m.in. zamknięcia hoteli, ośrodków kultury czy kin, zamkniętych siłowni. Wszyscy uczniowie odbywają naukę zdalnie. Restauracje oferują posiłki tylko na wynos. W galeriach handlowych otwarte są tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

Twardy lockdown w Polsce obowiązuje do soboty, 9 kwietnia. Może jednak zostać przedłużony do kiedy?

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne

Twardy lockdown przedłużony. Rzecznik rządu rozwiewa wątpliwości

Przedstawiciele rządu od samego początku mówili, że twardy lockdown w Polsce może zostać przedłużony. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju, ile będziemy mieć zakażeń koronawirusem czy od tego, jaki będzie stan służby zdrowia. O tym, że możemy spodziewać się przedłużenia twardego lockdownu poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie z TVP zaznaczył, że "obostrzenia pozostaną z nami przez dłuższy czas".

Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia - powiedział Müller

Co dalej z twardym lockdownem w Polsce? Ekspert jasno wypowiedział się w tej sprawie

O możliwości przedłużenia twardego lockdownu w Polsce wcześniej wypowiedział się też prof. Andrzej Horban. Doradca premiera ds. COVID-19 podkreślił, że efekt nowych obostrzeń będzie widoczny w ciągu tygodnia, dwóch, czy nawet trzech tygodni. Konieczne więc może być przedłużenie twardego lockdownu.

Termin obowiązywania aktualnych obostrzeń, do 9 kwietnia, jest umowny. Myślę, że obostrzenia będą obowiązywały dłużej - powiedział prof. Horban w rozmowie z jedną z rozgłośni radiowych.

Co to oznacza? Twardy lockdown w Polsce może zostać przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Wtedy obowiązywać będzie do 24 kwietnia. Jeśli sytuacja epidemiczna w kraju się poprawi, to wtedy część obostrzeń będzie zniesiona.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?