lekarz koronawirus

i

Autor: unsplash.com

To już początek PIĄTEJ FALI?! Kolejny wzrost nowych przypadków! Zmarły 433 osoby

2022-01-04 7:54

Mamy 11 670 nowych zakażeń koronawirusem, 433 osoby zmarły - powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał, w Polsce potwierdzono 65 przypadków wariantu omikron.

- Mamy 11 670 nowych zakażeń koronawirusem, 433 osoby zmarły - powiedział we wtorek na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceminister poinformował również o potwierdzonych 65 przypadkach wariantu omikron.

Jak dodał Kraska, porównując tydzień do tygodnia to jest kolejny dzień, kiedy widać wzrost nowych przypadków.

- Dzisiaj to jest prawie 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej - powiedział Kraska. Dodał, że wykonano ponad 104 tys. testów na covid ostatniej doby.

433 osoby przegrały walkę z koronawirusem - poinformował wiceszef MZ. "Z tego ponad 320 osób to są osoby niezaszczepione. Celowo to powtarzam, bo ile osób zmarło, a nie były zaszczepione, to jest liczba porażająca. To są osoby, które mogły w ogóle nie trafić do szpitala" - podkreślił Kraska apelując do Polaków o szczepienie się.

- To naprawdę jest w tej chwili jedyna metoda, abyśmy się uchronili przed hospitalizacją czy zgonem, to są oczywiście szczepienia - dodał.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tradycyjna Noworoczna kąpiel morsów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE