W sobotę tłumy turystów w górach. W Zakopanem coraz więcej interwencji policjantów!

2021-02-20 18:19
Wzmorzone kontrole policji na ulicach Zakopanego
Autor: Policja Zakopane

Na ulicach Zakopanego ponownie tłumy. Tym razem jednak na Krupówkach miały miejsce wzmożone kontrole policjantów, którzy przyjechali tutaj nawet z Krakowa. Przez cały dzień policjanci na ulicach Zakopanego pouczali turystów oraz wlepiali mandaty za brak maseczek. Głos w sprawie wydarzeń w Zakopanem zabrał także Wojewoda Małopolski, który zwołał w tej sprawie w sobotni wieczór specjalną konferencję.

W sobotni wieczór Wojewoda Małopolski, Komendant Policji w Zakopanem zwołali specjalną konferencję prasową, na której poinformowali, iż wszyscy którzy będą łamać prawo będą musieli się liczyć z konsekwencjami. Przypomnijmy, iż na ten weekend do Zakopanego przyjechało dodatkowych 60 funkcjonariuszy z Krakowa, którzy wspierają miejscowych policjantów.

- Cała administracja rządowa i samorządowa mówi jednym głosem. Od nas zależy jak potoczy się sytuacja związana z epidemią. Chcemy aby w przekazie międzynarodowym nie widniało, iż Zakopane jest źródłem nowych zachorowań w Polsce – skomentował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w sobotni wieczór, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda podkreślił także, iż szpital w Zakopanem na bieżąco obsługuje pacjentów, także z sąsiednich powiatów.

- Chcemy do wszystkich zaapelować: czekamy na turystów, ale chcemy aby w sposób odpowiedzialny zachowywali się Państwo wieczorem. Dzisiaj prosiłem funkcjonariuszy, aby swoją służbę wykonywali w sposób profesjonalny i aby zwracali uwagę na to, czy turyści przestrzegają norm sanitarnych – dodał Wojewoda.

Zwierzęta tez oddają krew!

Tłumy turystów najechały także dzisiaj na inne polskie narciarskie kurorty. Szklarska Poręba i Karpacz także w weekend przeżywają najazd turystów. Jednak tutaj, przez całą sobotę odbyło się bez większych incydentów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze