Tego przycisku w swoim aucie powinieneś używać co najmniej raz w tygodniu!

i

Autor: Getty Images

Ten przycisk w aucie powinieneś wciskać raz w tygodniu! Inaczej będziesz mieć problemy!

2022-02-18 9:40

Mimo tego, iż za naszymi oknami pogoda zimowa lub wiosenna, podróżując autem nie powinniśmy zapominać o jednej bardzo ważnej rzeczy, którą musimy wykonywać regularnie. Chodzi o klimatyzację (jeśli nasze auto takową posiada). Tej, powinniśmy używać regularnie, nawet teraz, przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie będziemy tego robić grożą nam poważne konsekwencje.

Klimatyzacja w samochodzie to duży komfort szczególnie latem, kiedy auto potrafi nagrzać się naprawdę do wysokich temperatur. Jednak bardzo ważne jest aby korzystać z niej o każdej porze roku, nawet kiedy za oknem mamy zimę lub dopiero zbliżającą się wiosnę. Dlaczego korzystanie z klimatyzacji przynajmniej raz w tygodniu jest takie ważne.

Po pierwsze, nawet wtedy kiedy za oknem jest 0 lub kilka stopni i tak od czasu do czasu powinniśmy włączyć klimatyzację. Regularne jej uruchamianie pozytywnie wpływa na zdrowie pasażerów oraz na utrzymanie jak najlepszego stanu technicznego układu wentylacyjnego. Jeśli przez dłuższy czas nie korzystamy z klimatyzacji możemy mieć problemy. A wielu z nas po sezonie letnim po prostu o tym zapomina. W nieużywanej klimatyzacji gromadzi się wilgoć i mogą rozwijać się grzyby. Jeśli więc latem po roku przerwy uruchomimy klimatyzację w naszym aucie rozpylą się pyły, które mogą spowodować alergię lub przeziębienie. Poza tym, na początku wydzielać się z niej może także bardzo nieprzyjemny zapach. W takim wypadku potrzebna będzie dezynfekcja kanałów wentylacyjnych. A to może nas kosztować około 150 złotych.

Zniszczona przez wiatr iglica kościoła

To jednak nie koniec naszych kłopotów, jeśli nie będziemy włączać klimatyzacji poza sezonem przynajmniej raz w tygodniu. Po drugie, nieużywanie klimatyzacji może skończyć się awarią niektórych elementów układu wentylacyjnego. Jeśli nie używamy danych elementów, a przecież układ klimatyzacyjny składa się z wielu części, po jakimś czasie może pojawić się na nich korozja. W niektórych wypadkach może to się wiązać z bardzo poważną usterką. Wtedy już potrzebna będzie nam poważniejsza naprawa, a tak może nas kosztować nawet trzy tysiące złotych. 

Jeśli więc nie chcesz mieć za kilka miesięcy niespodzianki w aucie w postaci niesprawnej klimatyzacji, lepiej zacznij używać jej już teraz. Wciskanie przycisku "AC" w kokpitach samochodów poprawi twoje zdrowie oraz zdrowie twojego auta. Wielce prawdopodobne, iż poprzez takie działania zaoszczędzisz także bardzo dużo pieniędzy których z początkiem lata nie wydasz u mechanika na naprawie tego elementu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!