Te TRZY rzeczy zrób przed maturą! Dostaniesz więcej punktów!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Te TRZY rzeczy zrób przed maturą! Dostaniesz więcej punktów!

2022-05-04 7:50

Matura 2022 już za pasem! Wszyscy, którzy przygotowują się do egzaminu czują już z pewnością niemały stres. Jak sobie z nim poradzić? W jaki sposób się uczyć? A może jest prosty i skuteczny sposób na poprawienie swojego wyniku? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule! Sprawdźcie już teraz, co zrobić, by zabłysnąć!

Spis treści

  1. Zrób to przed maturą! Dostaniesz więcej punktów! 
  2. Matura 2022: szybki sposób na naukę
  3. Matura 2022: jak się przygotować mentalnie?

Matura 2022 nadchodzi! Już na początku maja uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, jak również zawalczyć o miejsce na wymarzonych studiach. Nie będzie łatwo, ale nie musi być nieprzyjemnie! Jak poradzić sobie ze stresem przed maturą? Dobre przygotowanie nie wystarczy, jeśli nie wierzymy w nasze możliwości. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zatem po prostu - pewność siebie! Za wami wiele lat nauki, a przed wami świetlana przyszłość. Niezależnie od wyniku egzaminu z pewnością uda wam się zrealizować większość waszych marzeń. Jeśli jednak wciąż zależy wam na dużej ilości punktów, to możecie skorzystać z naszych porad. Wystarczy, że zrobicie te trzy proste rzeczy! 

Zrób to przed maturą! Dostaniesz więcej punktów! 

Zadbaj o siebie. Pobiegaj, wybierz się na spacer, przeczytaj po raz kolejny ulubioną książkę, posłuchaj muzyki, idź na pizzę z przyjaciółmi i nie kłóć się z rodziną. Dużo śpij, a wolne chwile poświęcaj na ulubione rozrywki. Twój mózg wypocznie, a Ty poczujesz się zrelaksowany.

Główny ekonomista ministerstwa finansów o sytuacji inflacyjnej w Polsce

Matura 2022: szybki sposób na naukę

Wciąż nie jesteś pewny, czy wszystko opanowałeś? Chcesz w łatwy sposób przyswoić wiedzę? Kup kolorowe zakreślacze i zaznaczaj nimi ważne fragmenty podczas nauki. Daty, miejsca, równania, które wciąż nie mogą ,,wejść" ci do głowy zapisz na małych karteczkach samoprzylepnych i porozwieszaj z domu. Rodzina z pewnością się zdziwi znajdując notatki w lodówce, czy łazience. Będzie to jednak przyjemne zaskoczenie i do tego bardzo pouczające!

Matura 2022: jak się przygotować mentalnie?

W dniu egzaminu zjedz śniadanie, napij się herbaty lub kakao. Z domu wyjdź wcześniej i wybierz się do szkoły ulubioną drogą. Nie odbieraj telefonów od innych i nie poddawaj się presji rodziny. Nie warto też słuchać zestresowanych kolegów. Ubrania wybierz już dzień wcześniej, zapakuj też torbę lub plecak. Pomiędzy egzaminami możesz wybrać się na rower, a nawet pooglądać ulubione bajki z dzieciństwa. Nie pij alkoholu i nie pal papierosów przez te kilka dni. Dają one tylko złudne wrażenie uspokojenia.

QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

Pytanie 1 z 12
Pierwowzorem Pana Młodego był…