Te triki producentów żywności zachęcają nas do zakupów. Na czym dajemy się oszukać?

2021-04-02 11:46

Wybierając się do sklepu, chcemy zrobić zakupy w taki sposób, by zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Okazuje się jednak, że bardzo często przepłacamy, dzięki sprytnym sztuczkom producentów. Przykład? W połowie puste opakowania. Dajemy się również złapać m.in. na hasła "fit" czy "light", które ze zdrowym trybem życia niewiele mają wspólnego. Na co uważać podczas zakupów? Jakie haczyki stosują producenci? Dowiecie się w naszym materiale.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne

Reklama, kolorowe opakowania czy umiejscowienie na sklepowej półce. To główne aspekty, które mają nas zachęcić do wybieranie poszczególnych produktów. Okazuje się jednak, że ich producenci stosują też szereg innych zabiegów. Opakowania w połowie puste, nagłe zmiany gramatury, czy popularne wersje "light", to tylko niektóre z przykładów. Tymczasem każdy z nas chciałby zrobić zakupy jak najtaniej, ale jednocześnie wybierając produkty w dobrej jakości. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać w sklepie oraz na co zwracać uwagę. Przede wszystkim dokładnie czytajmy etykiety. Co jeszcze? Na których produktach dajemy się oszukać? Więcej dowiecie się w naszej galerii.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze