Tarcza antyinflacyjna. Prąd i paliwa TAŃSZE jeszcze PRZED ŚWIĘTAMI! Deklaracja premiera

2021-11-23 7:57
Paliwa zmienią swoje ceny jeszcze przed Świętami. Eksperci nie mają wątpliwości!
Autor: Pixabay.com

Wielu Polaków czeka z wielką niecierpliwością na szczegóły rządowej „tarczy antyinflacyjnej”. Tarcza miała być ogłoszona już w ubiegłym tygodniu. Jednak wygląda na to, że trzeba będzie chyba jeszcze na nią poczekać. W poniedziałek, 22 listopada, premier Mateusz Morawiecki uchylił jedynie rąbka tajemnicy na temat tego, co będzie zawierać tarcza.

O tym, co znaleźć ma się w tarczy antyinflacyjnej, Morawiecki mówił w poniedziałek, na konferencji prasowej w Gdańsku. Według deklaracji premiera, rząd część tarczy będzie chciał wdrożyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

- Ona będzie zawierała takie elementy, jak obniżenie akcyzy na nośniki energii- - stwierdził Morawiecki. - O szczegółach powiemy w swoim czasie.

Premier zaznaczył też, że rząd jest „praktycznie gotowy”, aby ten projekt przedstawić.

Zdaniem Morawieckiego, to nośniki energii są współodpowiedzialne za gwałtowne wzrosty cen, a dowodem na to jest fakt, że w „ogromnej większości krajów Europy” inflacja jest historycznie wysoka w ciągu 20 czy 30 lat.

- Za wysokie ceny energii odpowiada Gazprom, Rosja, Nord Stream 2 oraz ci w Europejskiej Partii Ludowej, którzy nie tylko nie zablokowali Nord Stream 2, ale sprzyjali wybudowaniu tego gazociągu - oświadczył Morawiecki. Jak dodał, dziś ten gazociąg stanowi element szantażu w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pingwiny wróciły do łódzkiego zoo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze