Paliwa zmienią swoje ceny jeszcze przed Świętami. Eksperci nie mają wątpliwości!

i

Autor: Pixabay.com

Tarcza antyinflacyjna. Prąd i paliwa TAŃSZE jeszcze PRZED ŚWIĘTAMI! Deklaracja premiera

2021-11-23 7:57

Wielu Polaków czeka z wielką niecierpliwością na szczegóły rządowej „tarczy antyinflacyjnej”. Tarcza miała być ogłoszona już w ubiegłym tygodniu. Jednak wygląda na to, że trzeba będzie chyba jeszcze na nią poczekać. W poniedziałek, 22 listopada, premier Mateusz Morawiecki uchylił jedynie rąbka tajemnicy na temat tego, co będzie zawierać tarcza.

O tym, co znaleźć ma się w tarczy antyinflacyjnej, Morawiecki mówił w poniedziałek, na konferencji prasowej w Gdańsku. Według deklaracji premiera, rząd część tarczy będzie chciał wdrożyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

- Ona będzie zawierała takie elementy, jak obniżenie akcyzy na nośniki energii- - stwierdził Morawiecki. - O szczegółach powiemy w swoim czasie.

Premier zaznaczył też, że rząd jest „praktycznie gotowy”, aby ten projekt przedstawić.

Zdaniem Morawieckiego, to nośniki energii są współodpowiedzialne za gwałtowne wzrosty cen, a dowodem na to jest fakt, że w „ogromnej większości krajów Europy” inflacja jest historycznie wysoka w ciągu 20 czy 30 lat.

- Za wysokie ceny energii odpowiada Gazprom, Rosja, Nord Stream 2 oraz ci w Europejskiej Partii Ludowej, którzy nie tylko nie zablokowali Nord Stream 2, ale sprzyjali wybudowaniu tego gazociągu - oświadczył Morawiecki. Jak dodał, dziś ten gazociąg stanowi element szantażu w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pingwiny wróciły do łódzkiego zoo