Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na ZAMARŹNIĘTEJ zatoce! To nietypowy protest [WIDEO]

i

Autor: https://www.facebook.com/photo/?fbid=3124777911082365&set=ecnf.100006505600252 Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na ZAMARŹNIĘTEJ zatoce! To nietypowy protest [WIDEO]

Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na ZAMARZNIĘTEJ zatoce! To nietypowy protest [WIDEO]

2021-02-22 13:27

Tancerka słynnej sceny baletowej w Petersburgu, Teatru Maryjskiego, Ilmira Bagautdinowa zatańczyła na zamarzniętej i ośnieżonej zatoce w obwodzie leningradzkim, apelując w ten sposób, by w tym miejscu nie budować terminalu zbożowego planowanego przez władze.

"Wyjątkowy obiekt przyrody i historii, gdzie wiosną gniazdują łabędzie, a latem odpoczywają rodziny z dziećmi. Zimą na lód wychodzą setki rybaków, a w lesie są trasy dla quadów i narciarzy. Przyroda w harmonii z ludźmi. Wszystkiemu temu grozi zniszczenie" - napisała Bagautdinowa na swoim profilu na Facebooku.

Zamieściła tam nagranie wideo, na którym tańczy do muzyki Piotra Czajkowskiego w scenerii zimowej zatoki; za nią widać ośnieżony las.

Artystka zatańczyła na mrozie tylko w białym kostiumie baletowym i pointach (baletkach do tańca). Na pytanie internautów, czy nie jest jej zimno, odpisała, że robi to w celu uratowania natury i zaapelowała o podpisanie petycji w obronie zatoki Batariejnej.

O zbudowaniu w tej zatoce terminala zbożowego mówi się w Rosji od wiosny 2020 roku. Po protestach mieszkańców okolicznych miejscowości władze obwodu leningradzkiego wycofały zgodę na lokalizację obiektu. Niemniej, w grudniu mieszkańcy poinformowali, że na plaży trwają badania geologiczne, co może świadczyć o przygotowaniach do budowy. Wideo możecie zobaczyć poniżej!

Niepokojący stan wód