Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na ZAMARZNIĘTEJ zatoce! To nietypowy protest [WIDEO]

2021-02-22 13:27
 Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na ZAMARŹNIĘTEJ zatoce! To nietypowy protest [WIDEO]
Autor: https://www.facebook.com/photo/?fbid=3124777911082365&set=ecnf.100006505600252 Tancerka Teatru Maryjskiego zatańczyła na ZAMARŹNIĘTEJ zatoce! To nietypowy protest [WIDEO]

Tancerka słynnej sceny baletowej w Petersburgu, Teatru Maryjskiego, Ilmira Bagautdinowa zatańczyła na zamarzniętej i ośnieżonej zatoce w obwodzie leningradzkim, apelując w ten sposób, by w tym miejscu nie budować terminalu zbożowego planowanego przez władze.

"Wyjątkowy obiekt przyrody i historii, gdzie wiosną gniazdują łabędzie, a latem odpoczywają rodziny z dziećmi. Zimą na lód wychodzą setki rybaków, a w lesie są trasy dla quadów i narciarzy. Przyroda w harmonii z ludźmi. Wszystkiemu temu grozi zniszczenie" - napisała Bagautdinowa na swoim profilu na Facebooku.

Zamieściła tam nagranie wideo, na którym tańczy do muzyki Piotra Czajkowskiego w scenerii zimowej zatoki; za nią widać ośnieżony las.

Artystka zatańczyła na mrozie tylko w białym kostiumie baletowym i pointach (baletkach do tańca). Na pytanie internautów, czy nie jest jej zimno, odpisała, że robi to w celu uratowania natury i zaapelowała o podpisanie petycji w obronie zatoki Batariejnej.

O zbudowaniu w tej zatoce terminala zbożowego mówi się w Rosji od wiosny 2020 roku. Po protestach mieszkańców okolicznych miejscowości władze obwodu leningradzkiego wycofały zgodę na lokalizację obiektu. Niemniej, w grudniu mieszkańcy poinformowali, że na plaży trwają badania geologiczne, co może świadczyć o przygotowaniach do budowy. Wideo możecie zobaczyć poniżej!

Niepokojący stan wód
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze