Szczepionka AstraZeneka: pierwsza dostawa trafiła już do Polski. To ponad 120 tys. dawek

2021-02-06 9:12
Szczepionka przeciwko COVID-19 od 27.12.2020 r.
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Pierwsze dostawy szczepionki AstraZeneka trafiły właśnie do Polski. Do naszego kraj dostarczono prawie 120 tysięcy dawek. W pierwszej kolejności zaszczepieni nią zostaną nauczyciele.

Pierwsze dawki szczepionki AstraZeneka już w Polsce

W Polsce są już pierwsze dawki szczepionki marki AsreaZeneka. Do naszego kraj dostarczono ich właśnie 120 tys. To pierwsza dostawa tego producenta. Według zapowiedzi rządu kolejne mają odbyć się: 10, 17 i 28 lutego. Do końca tego miesiące w Polsce ma znaleźć się łącznie ok. miliona sztuk szczepionek AstraZeneka.

Jak już wcześniej informował rząd, szczepionki tej firmy otrzymają osoby w wieku 18-60 lat. W pierwszej kolejności szczepieni będą nauczyciele.

Protest Branży Weselnej w Białymstoku

Szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19. Ile już zaszczepiono osób?

Jak podało w piątek, 5 lutego Ministerstwo Zdrowia, w Polsce do tej pory przeciwko COVID-19 zaszczepiono 1 566 604 osoby - pierwszą dawką oraz 395 375 - drugą dawką. Najwięcej szczepień wykonano w woj. mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim. Najmniej w woj. opolskim, a także lubskim. Odnotowano też 1249 niepożądanych odczytów poszczepiennych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze