Święto Wojska Polskiego. Żołnierze z całego świata wysłali Polakom życzenia [FILM]

2022-08-15 13:01
Święto Wojska Polskiego. Żołnierze z całego świata wysłali Polakom życzenia [FILM]
Autor: PAP/Paweł Supernak Święto Wojska Polskiego. Żołnierze z całego świata wysłali Polakom życzenia [FILM]

W całym kraju 15 sierpnia obchodzone są uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. W związku z tym dniem Polakom życzenia przesłali przedstawiciele armii z całego świata. Na liście znalazły się m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, ale również Jordania czy Tanzania.

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego

W filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych przez Ministerstwo Obrony Narodowej życzenia Polakom złożyli przedstawiciele kilkunastu armii, między innymi amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, jordańskiej, lankijskiej, litewskiej, hiszpańskiej, francuskiej, tanzańskiej i słowackiej.

"Zachęcając do wspólnego świętowania, jednocześnie dziękujemy za wszystkie życzenia, które w dniu swojego święta otrzymują żołnierze Wojska Polskiego. Zarówno te płynące z Polski, jak również życzenia od naszych sojuszników" – czytamy na Twitterze MON.

W dwuminutowym filmie pojawiają się życzenia od przedstawicieli kontyngentów misji pokojowych na Bliskim Wschodzie oraz sił NATO rozlokowanych w Polsce. Pojawiający się w nich żołnierze dziękują za wspólnie wypełniane zadania. "Dziękujemy za współpracę i za możliwość bycia częścią zespołu. Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego" – mówią brytyjscy saperzy.

15 sierpnia święto

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej też "cudem nad Wisłą", która przesądziła o zatrzymaniu pochodu bolszewików na zachód Europy. W 1923 r. dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego. Po upadku komunizmu - na mocy ustawy z 30 lipca 1992 r. - ponownie stał się świętem państwowym.

Do zatrutej Odry w Ciechanowie przyjeżdżają ludzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze