Strzelanina w Raciborzu. Jest areszt dla zabójcy policjanta [ZDJĘCIA]

2021-05-06 17:38 STAN PAP.
Strzelanina w Raciborzu. Jest areszt dla zabójcy policjanta
Autor: PAP/Andrzej Grygiel Strzelanina w Raciborzu. Jest areszt dla zabójcy policjanta

Strzelanina w Raciborzu. Mężczyzna, który śmiertelnie postrzelił policjanta trafił do aresztu. Ile czasu tam spędzi? Co mu grozi? Dowiedz się więcej i zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Jest areszt dla 40-latka, który śmiertelnie postrzelił policjanta. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia dożywotniego pobytu w więzieniu.

Czytaj także: Racibórz. Postrzelono policjanta podczas kontroli drogowej. Mężczyzna nie żyje

We wtorek 4 maja br. w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

Dziś na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Najnowsze