Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva Zdjęcie ilustracyjne

Sklepy otwarte w Wigilię 2021. Do której godziny można zrobić ostatnie zakupy na Wigilię?

2021-12-24 13:05

Czy w Wigilię uda nam się zrobić zakupy na ostatnią chwilę? Jeśli 24 grudnia okaże się, że potrzebujecie zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy lub na ostatnią chwilę kupić prezenty to warto wiedzieć, że w Wigilię 24 grudnia jest to możliwe, ale nie tak, jak w każdy dzień powszedni. Wiele sklepów będzie otwartych w innych godzinach, niż zazwyczaj.

Sklepy otwarte w Wigilię

Chociaż Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to istnieją pewne regulacje dotyczące handlu w Wigilię skracające godziny otwarcia sklepów i galerii handlowych. Zwyczajowo sklepy i galerie handlowe są otwarte w Wigilie maksymalnie do godziny 14:00. Jednak decyzja w tej sprawie podejmowana jest przez właścicieli sklepów i należy wziąć pod uwagę, że wiele sieci handlowych decyduje się na zamknięcie sklepów w Wigilię o godzinę wcześniej, czyli o godzinie 13:00.

Mniejsze osiedlowe sklepy lub te należące do sieci sklepów franczyzowych, w których za ladą zdecyduje się stanąć ich właściciel mogą być czynne nieco dłużej, niektóre nawet przez cały wieczór Wigilijny, ale są to wyjątki i większość sklepów zazwyczaj zamykana jest we wczesnych godzinach popołudniowych. Podsumowując w Wigilię 24 grudnia 2021 sklepy będą otwarte, ale godziny ich pracy są krótsze, niż w zwykły dzień powszedni, a w sklepach można spodziewać się naprawdę sporego tłoku i kolejek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!