Pierwszy sparing reprezentacji przed Euro

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS Pierwszy sparing reprezentacji przed Euro

Skład reprezentacji Polski na dzisiejsze spotkanie z Rosją. Kto zagra?

2021-06-01 19:39

Polska reprezentacja podejmie dzisiaj Rosję na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45. Na kogo postawił selekcjoner Paulo Sousa? Trener kolejny raz nas zaskoczył! W składzie pojawiło się sporo nazwisk młodych piłkarzy! Paulo Sousa nie zdecydował się na tercet w ataku i wystawił dwójkę: Świerczok, Świderski!

Dzisiaj o godzinie 20:45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Polacy zmierzą się z reprezentacją Rosji w pierwszym z dwóch zaplanowanych meczy towarzyskich przed Euro 2021. Selekcjoner polskiej reprezentacji zdradził już kto zagra w spotkaniu z Rosja. Jaką jedenastką wybiegną dzisiaj Polacy na mecz z Sborną? Składy poniżej.

Polska – Rosja:  składy – bramka

Paulo Sousa na wczorajszej konferencji zapowiedział, że w meczu z Rosją w bramce zobaczymy Łukasza Fabiańskiego i tak też się stało.

Polska – Rosja: przewidywane składy – linia obrony

W dzisiejszym meczu możemy być świadkami pewnych testów. Paulo Sousa zdecydował się na linię obrony, w której zagrają: Puchacz T., Helik M., Piątkowski K., Kędziora T.

Polska – Rosja: przewidywane składy – linia pomocy

W pomocy zagrają Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Dawid Kownacki. Możliwe, że sztab trenerski w końcu zechce sprawdzić jak wypadnie duet Krychowiak-Klich. We wcześniejszych meczach Mateusz Klich nie mógł wystąpić ze względu na pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

Polska – Rosja: przewidywane składy: linia napadu

Pole manewru w tej linii jest nieco zawężone. Od wczoraj wiadomo, że nie zagra Robert Lewandowski. Paulo Sousa zapewne nie zechce ryzykować również zdrowia Arkadiusza Milika. Dlatego rozwiązaniem na dzisiejsze spotkanie jest duet napastników: Jakuba Świerczoka, Karola Świderskiego.

Kto nie zagra?

W dzisiejszym spotkaniu od pierwszych minut na pewno nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego – to zapowiedział Paulo Sousa na konferencji. W meczu nie wystąpi również Arkadiusz Milik, który jest oszczędzany ze względu na kontuzję, a także Piotr Zieliński, któremu urodziła się córeczka i na zgrupowanie wróci dopiero w środę.

Raport z Opalenicy. Sousa i Bereszyński to najwięksi optymiści