EURO 2021 – ostateczny skład kadry na Mistrzostwa Europy [LISTA ZAWODNIKÓW]

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS EURO 2021 – ostateczny skład kadry na Mistrzostwa Europy [LISTA ZAWODNIKÓW]

Polska kontra Rosja! Pierwszy sprawdzian Polaków przed Euro 2021!

2021-06-01 16:58

Polska kontra Rosja – dzisiaj pierwszy sprawdzian polskiej reprezentacji przed Mistrzostwami Europy 2021. O godzinie 20.45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu piłkarze podejmą drużynę prowadzoną przez Cherchesova, byłego trenera Legii Warszawy. Dzisiejsze spotkanie to pierwszy z dwóch meczy towarzyskich zaplanowanych przed Euro 2021.

Polska kontra Rosja – takie widowisko rozegra się dzisiaj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, o godzinie 20.45. Spotkanie będzie pierwszym sprawdzianem kadry Paulo Sousy przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy. Piłkarze pod opieką Cherchesova również wybierają się na Euro 2021 więc dla nich to równie ważne spotkanie. Rosjanie przed inauguracją imprezy zmierzą się również z Bułgarią 5 czerwca na stadionie w VTB Arena w Moskwie. Polacy za kilka dni, a dokładnie 8 czerwca zmierzą się za to z reprezentacja Islandii.

Polska kontra Rosja – pierwszy sprawdzian

Polacy codziennie trenują przed Euro 2021 w Opalenicy. Zgrupowanie rozpoczęło się 24 maja i od tamtej pory kadra Paulo Sousy szlifuje formę. Dzisiaj we Wrocławiu będzie można ją sprawdzić z poważnym rywalem, jakim jest reprezentacja Rosji. Drużyna prowadzona przez Cherchesova w ostatnim swoim spotkaniu uległa Słowacji 1-2. Wcześniej zanotowała dwa zwycięstwa z Maltą (3-1) i Słowenia (2-1).

Polska pod kierownictwem Paulo Sousy do tej pory zanotowała remis, zwycięstwo i porażkę. Wszystkie te mecze rozgrywane były w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Euro 2020. Wyjściowy skład na mecz z Rosją bez Roberta Lewandowskiego

Polska kontra Rosja – bezpośrednio

Polska reprezentacja ostatni raz ze Sborną mierzyła się podczas Euro 2012 organizowanych w Polsce i na Ukrainie. Wówczas spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pięć lat wcześniej również zagraliśmy towarzysko z Rosją i również mecz zakończył się remisem 2-2. Jak będzie dzisiaj?

Polska kontra Rosja – gdzie oglądać?

Dzisiejsze spotkanie Polska - Rosja na Stadionie Miejskim we Wrocławiu można będzie obejrzeć w: Polsat Sport, TVP 1, TVP Sport.

Raport z Opalenicy. Sousa i Bereszyński to najwięksi optymiści