cukiernia

i

Autor: Pixabay.com

Skandal i sprawa w sądzie. EROTYCZNA SZOPKA na wystawie cukierni! Jak wyglądała?

2021-12-10 10:03

Dwa sądy w Sewilli, głównym mieście Andaluzji na południu Hiszpanii, wszczęły dochodzenie przeciwko właścicielowi cukierni La Vergueria, który miał zakpić sobie z bożonarodzeniowego żłóbka. Wszystko przez "erotyczną szopkę", którą przyozdobił wystawę swojego lokalu. Przedsiębiorca w udekorowanej umieścił w niej wypieki w kształcie narządów płciowych.

La Vergueria to sieć cukierni, która sprzedaje słodycze... w kształcie narządów płciowych. W Hiszpanii działa szereg należących do niej lokali. Właściciel jednej z nich postanowił przyozdobić wystawę szopką bożonarodzeniową, wykonaną ze sprzedawanych na miejscu produktów...

W żłóbku umieszczony więc został wypiek w kształcie penisa, zaś obok stoją dwa inne, o równie sugestywnych formach. Instalację zobaaczyć można na instagramie cukierni.

Ta erotyczna szopka nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem części środowisk chrześcijańskich.

Składająca pozew przeciwko właścicielowi cukierni Hiszpańska Fundacja Chrześcijańskich Prawników (FEAC) wskazała, że dekoracja jest “jawnym naśmiewaniem się” z postaci Świętej Rodziny.

W skardze organizacja prawników zaznaczyła, że lokal specjalizujący się w sprzedaży gofrów wykonał z nich trzy postacie do bożonarodzeniowego żłóbka w kształcie narządów płciowych, “aby zakpić sobie z chrześcijan”.

- Gdyby podobny żart przygotowano wobec innej wspólnoty religijnej z pewnością wielu przedstawicieli życia publicznego by protestowało. Skoro jednak kpina uderza w chrześcijan to niektórym wydaje się, że jest ona dozwolona - stwierdziła szefowa FEAC Polonia Castellanos.

Do środy do innego sądu w Sewilli wpłynął drugi pozew dotyczący domniemania naruszenia przepisów o ochronie uczuć religijnych. Pozew przeciwko cukierni złożyła prawicowa partia Vox.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.