Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021: TRUDNA droga do finału dla Polaków! [DRABINKA]

i

Autor: CEV Atak Michała Kubiaka w meczu z Finami

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021: TRUDNA droga Polaków do finału

2021-09-13 12:04

Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce wchodzą w decydującą fazę. Jutro (wtorek 14 września) Polacy zagrają z reprezentacją Rosji o grę w półfinałach i walkę o medal. Niestety nie są to najgorsze informacje. Jeżeli udałoby nam się przejść Rosję, w półfinale czeka inny, mocny rywal. Drabinka tegorocznych mistrzostw nie jest dla nas łaskawa…

Już jutro w Gdańsku Polska podejmie reprezentację Rosji. Po gładkim zwycięstwie nad Finlandią wchodzimy w decydującą fazę turnieju, gdzie nie ma już słabych drużyn. Ostatnie mecze 1/8 finału Mistrzostw Europy 2021 będą rozgrywane dzisiaj. W nich zmierzą się: Słowenia – Chorwacja, a także Francja – Czechy. Oba mecze wyłonią ostatnią parę ćwierćfinałową. Z jedną z tych drużyn przyjdzie nam się zmierzyć w półfinałach o ile jutro nie ulegniemy Rosjanom. Jak wygląda drabinka Eurovolley 2021? Jakie inne drużyny znalazły się w ćwierćfinałach? Droga Polaków do ewentualnego finału będzie trudna, i to bardzo!

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021: TRUDNA droga do finału: ćwierćfinały

Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w Ergo Arenie w Gdańsku i w czeskiej Ostrawie. W Polsce rozegrane zostaną dwa mecze Polska – Rosja, a także Holandia – Serbia. W Czechach również odbędą się dwa spotkanie Włochy – Niemcy, a także jedno, które zostanie wyłonione dziś wieczorem. O miejsce w ćwierćfinale powalczą: Słowenia – Chorwacja i Francja – Czechy.

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021: TRUDNA droga do finału: półfinały

Drabinka turniejowa jest ułożona w taki sposób, że w pierwszym meczu półfinałowym spotkają się drużyny z MQ1 i MQ4 – czyli mecz ćwierćfinałowy 1 i mecz ćwierćfinałowy 4. Okazuje się, że będą to reprezentacje ze spotkań: Polska – Rosja, Słovenia/Chorwacja – Francja/Czechy. Spośród czwórki drużyn, które mają jeszcze przed sobą mecze 1/8 finału faworytem do dalszej gry jest reprezentacja Francji.

Przypomnijmy, że to właśnie Francuzi odebrali nam nadzieję na medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jeżeli wszystko potoczy się jutro po naszej myśli i Rosjanie okażą się słabsi od Polaków, to będziemy mieli okazję na rewanż.

Siatkówka Mistrzostwa Europy 2021: Możliwy FINAŁ

Po drugiej stronie drabinki turniejowej o finał walczą: Holandia - Serbia, Włochy - Niemcy

Bartosz Kurek: Rosjanie łatwo skóry nie sprzedadzą