Lewandowski kontuzjowany: Mecz z Barceloną stanął pod znakiem zapytania!

2021-09-12 13:25
Robert Lewandowski
Autor: TVP Sport ZRZUT EKRANU Robert Lewandowski

Polski piłkarz Robert Lewandowski wcześnie opuścił boisko w meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk, w którym strzelił gola. Okazuje się, że powodem jest kontuzja pachwiny, która może go wykluczyć z wtorkowego meczu Ligi Mistrzów z FC Barceloną.

Bayern Monachium wygrał w hicie Bundesligi z RB Lipsk (4:1). Mogło być wyżej, gdyby Polak grał do końca i strzelał. Zszedł z boiska na pół godziny przed końcem meczu, jak się okazuje - z kontuzją pachwiny.

Polak spędził na boisku w Lipsku jedynie 59 minut. Jak wyjaśnił Julian Nagelsmann, Lewandowski ma niewielki problem z mięśniem przywodziciela i został zmieniony zapobiegawczo, żeby być na sto procent gotowy na wyjazdowy pojedynek w Lidze Mistrzów z Barceloną (14 września o godz. 21:00).

Na razie nic więcej na temat urazu Polaka nie wiadomo.

Kontuzji nabawił się także Serge Gnabry. W 42. minucie upadł na murawę i musiał opuścić boisko na noszach. Tu chodzi o jakiś problem z plecami - dodał szkoleniowiec.

Spotkanie Ligi Mistrzów z Barceloną zaplanowane jest na wtorek na godz. 21.00 w Hiszpanii. W grupie grają też Dynamo Kijów i Benfica Lizbona.