Rząd założy Polakom specjalne OPASKI. Akcja pochłonie OGROMNE pieniądze!

2021-07-21 14:05
Opaski telemedyczne dla ozdrowieńców. Koszt akcji to 1,5 mln złotych
Autor: Pixaby Opaski telemedyczne dla ozdrowieńców. Koszt akcji to 1,5 mln złotych

Specjalne opaski już niedługo pojawią się na rękach Polaków? To nowy pomysł rządu, który chce wydać na tę akcję 1,5 miliona złotych. Opaski na rękach miałaby nosić wybrana grupa obywateli. O jaką chodzi? I po wspomniane opaski miałyby się znaleźć na naszych rękach? Sprawdźcie w materiale.

Rząd założy ozdrowieńcom specjalne opaski. O co chodzi?

Rząd planuje założyć ozdrowieńcom specjalne opaski telemedyczne, mierzące niektóre funkcje życiowe. Chodzi tu o temperaturę ciała, puls i parametry ruchowe. W ten sposób u osób, które ciężko przeszły koronawirusa, ma być kontrolowany stan zdrowia. Dane będą następnie przesyłane do centralnego systemu, tzw. Domowej Opieki Medycznej. W ich wgląd będzie miał lekarz, który w razie potrzeby szybko zainterweniuje. Jak podaje serwis prawo.pl, w programie ma wziąć udział tysiąc pacjentów. Niewykluczone, że w przyszłości nawet więcej.

Raport z anteny 21.07, godz.10

Opaski telemedyczne dla ozdrowieńców: skontrolują stan zdrowia po przejściu COVID-19

Choć pomysł może wydawać się dobry, to wzbudza sporo kontrowersji. Po pierwsze pochłonie on ogromne pieniądze. Szacuje się, że rząd na tę akcję chce przeznaczyć 1,5 mln złotych, czyli 1500 zł na sztukę. Po drugie - resort zdrowia nie zasięgnął opinii wśród lekarzy i skierował rozporządzenie do publikacji.

Jak najszybsze rozpoczęcie udzielania świadczeń objętych programem pilotażowym umożliwi dokonanie niezwłocznej oceny jakości wykorzystania opasek telemedycznych w leczeniu pacjentów po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, co pozwoli na podjęcie dalszych działań, usprawniających opiekę nad tą grupą pacjentów. Biorąc pod uwagę korzyści płynące dla obywateli z niezwłocznego wejścia w życie projektowanych przepisów, jak i brak jakichkolwiek zagrożeń wynikających ze skróconego okresu vacatio legis, zaproponowane rozwiązanie nie narusza przesłanki przestrzegania zasad demokratycznego państwa prawnego" - czytamy na prawo.pl.

Po trzecie nowe przepisy nie stwierdzają dokładnie, w jaki sposób lekarze mają kontrolować stan zdrowia ozdrowieńca. Pilotaż ma trwać trzy miesiące, ale nie wiadomo, czy pacjent przez cały ten czas ma opaskę nosić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze