Rząd Iraku chce wysłać samoloty na Białoruś. Dla wszystkich, którzy chcą wrócić do kraju

i

Autor: Twitter/MON Rząd Iraku chce wysłać samoloty na Białoruś. "Dla wszystkich, którzy chcą wrócić do kraju"

Rząd Iraku chce wysłać samoloty na Białoruś. "Dla wszystkich, którzy chcą wrócić do kraju"

2021-11-12 17:25

Irakijczycy, którzy koczują przy polsko-białoruskiej granicy będą mogli wrócić do domu. Rząd Iraku proponuje im dobrowolną repatriację. Na granicę już zostali wysłani dyplomaci.

Rząd Iraku proponuje dobrowolną repatriację Irakijczykom, którzy utknęli na granicy Polski z Białorusią - przekazał jeden z irackich dyplomatów. - Jesteśmy gotowi zorganizować więcej niż jeden lot (...) dla wszystkich tych (Irakijczyków), którzy będą chcieli dobrowolnie powrócić do kraju - oświadczył rzecznik irackiego ministerstwa spraw zagranicznych Mohammed al-Sahaf.

Czytaj także: Po stronie białoruskiej powstaje duży OBÓZ MIGRANTÓW. Zobacz nagranie

Wśród posiadających irackie obywatelstwo migrantów na granicy są w głównej mierze iraccy Kurdowie, którzy uciekają ze swojego autonomicznego regionu w kraju z powodu problemów ekonomicznych i niestabilności - zauważa AFP.

By pomóc swoim obywatelom i zapewnić im bezpieczeństwo, na granicę polsko-białoruską wysłano irackich dyplomatów z placówek w Moskwie i Warszawie - tłumaczył al-Sahaf. W zeszłym tygodniu konsulaty białoruskie w Irbilu i Bagdadzie, gdzie wydawano Irakijczykom wizy turystyczne, "zostały tymczasowo zamknięte" - dodał rzecznik.

Tysiące migrantów, sprowadzonych przez białoruski reżim, przebywa na terenach przygranicznych z zamiarem przedostania się do Polski, a tym samym na terytorium UE. Unia Europejska oskarża Białoruś o celowe sprowadzanie ludzi do Europy Wschodniej z wizami turystycznymi, a następnie przemycanie ich na Zachód.

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz uczucie drętwienia i mrowienia rąk i nóg (tzw. parestazje)?
W formie - Dieta łagodząca stres