Gorzów: laweta

i

Autor: SG Samochód na lawecie

Rząd będzie ZABIERAŁ SAMOCHODY! Nowe prawo może wejść w życie JUŻ OD MARCA!

2021-09-27 10:45

To niemal pewne. Już w pierwszej połowie przyszłego roku rząd będzie... zabierał samochody! Oczywiście zwykły zmotoryzowany mieszkaniec naszego kraju nie ma się czego obawiać, o ile... Kto i w jakich okolicznościach będzie mógł stracić swoje cztery kółka? Kiedy zmiany w prawie wejdą w życie? O tym przeczytacie w naszym artykule!

Zgodnie z zapowiedziami rządzących, od przyszłego roku mogą wejść w życie zaostrzone przepisy wymierzone głównie w kierowców jeżdżących po pijanemu. W projekcie nowelizacji Kodeksu Karnego znajduje się mianowicie zapis o przepadku samochodu sprawcy przestępstwa drogowego. W pierwszej kolejności dotyczyć ma on kierowców, którzy popełnili zabroniony czyn prowadząc w stanie nietrzeźwości - czyli mających powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kara nie ominie również kierowców, którzy przestępstwa drogowego dopuszczają się w wypożyczonym lub leasingowanym aucie. Wówczas, przepadkowi ulegałaby równowartość tego auta.

Wyjątek stanowić mają kierowcy zawodowi. W tym przypadku sąd orzekać będzie nawiązkę, w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kiedy dokładnie zacznie obowiązywać nowe prawo?

Jak informował w ubiegłym tygodniu Marcin Warchoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w sprawie nowelizacji trwają obecnie uzgodnienia międzyresortowe. W kolejnym kroku zajmie się nią komitet stały i Rada Ministrów. Przedstawiciel resortu sprawiedliwości wyraził nadzieję, że Sejm uchwali ją do końca roku.

Projekt wszedłby w życie po trzech miesiącach od jego przyjęcia - czyli w przypadku, gdyby stało się to w grudniu - byłby to marzec przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pisz. Zaskakujący finał kradzieży roweru z parku