Rozpacz, łzy, szok i niedowierzanie. Koń stanął okoniem i nie chciał jechać. To zaprzepaściło medalowe szanse faworytki

i

Autor: Twitter/elliipssiiss... Annika Schleu przez konia straciła szansę na medal w Tokio

Rozpacz, łzy, szok i niedowierzanie. Koń stanął okoniem i nie chciał jechać. To zaprzepaściło medalowe szanse faworytki

2021-08-09 13:25

Prawdziwy dramat przeżyła Annika Schleu, pięciokrotna mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym. Niemka straciła na medal olimpijski w Tokio po tym jak jej koń odmówił posłuszeństwa w trzeciej konkurencji wieloboju. Zawodniczka zalała się ze łzami. Widok był bardzo przykry.

Prawdziwy dramat spotkał wielokrotną medalistkę mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym, która pożegnała się z szansami medalowymi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio przez... niesfornego konia. Ale po kolei.

Annika Schleu, znakomita niemiecka zawodniczka prowadziła po dwóch konkurencjach (pływanie na 200 metrów stylem dowolnym oraz szermierka) w pięcioboju nowoczesnym i była murowaną faworytką do zdobycia złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wtedy jednak przyszedł czas na trzecią konkurencję - jazdę konną.

To konkurencja, w której zawodniczkom konie przydzielane są losowo, a następnie regulaminowo jest 20 minut na zapoznanie się ze zwierzęciem. Annika Schleu wylosowała konia o imieniu Saint Boy i to okazało się jej przekleństwem.

Święty chłopak w ogóle nie chciał współpracować, co doskonale widać na poniższym wideo.

Koń nie chciał skakać przez przeszkody, co sprawiło, że Annika Schleu zajęła 31. miejsce w tej konkurencji i ostatecznie straciła szansę na wywalczenie medalu w Tokio.