Morawiecki - Skabiejewa

i

Autor: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Anton Gerashchenko - Twitter.com

Rosyjska dziennikarka OBRAŻA Morawieckiego i GROZI POLSCE! [WIDEO]

2022-05-16 9:07

Arogancki idiota - takich określeń w stosunku do premiera Mateusza Morawieckiego użyła Olga Skabiejewa, jedna z czołowych rosyjskich propagandystek, prowadząca swój program w pierwszym programie tamtejszej telewizji. Dziennikarka - w mało finezyjny sposób - wysunęła pogróżki w stronę Polski i Polaków. Co takiego powiedziała Skabiejewa? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Olga Skabiejewa - nazywana też "żelazną lalką Putina" - na temat premiera Morawieckiego wypowiedziała się podczas prowadzonego przez siebie programu.

- Polski premier Mateusz Morawiecki powiedział, że russkij mir stanowi zagrożenie dla całej Europy - powiedziała. - Nawoływał on też do całkowitego zniszczenia "ideologii monstrum", nazywając ją "rakiem". Oznacza to, że historia niczego ludzi nie uczy. Dzięki takim zadowolonym z siebie i aroganckim idiotom Polska już kilkakrotnie przestała istnieć jako niepodległe państwo.

Był to komentarz do słów szefa polskiego rządu. Przypomnijmy - Morawiecki, w opublikowanym kilka dni temu w brytyjskim Daily Telegraph artykule, napisał:

"To nie jest szaleństwo, ale przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa. "Russkij Mir" to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy, dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię".

Na wypowiedź Skabiejewej zwrócił uwagę Anton Geraszczenko, ukraiński wiceminister spraw zagranicznych. Zamieścił nagranie z programu na Twitterze.

- Każdego dnia, rosyjska telewizja rzuca nowe groźby - skomentował polityk.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko