Rosjanka zaatakowała Ukrainkę. Jesteś brzydka, masz tanie ubrania i wkrótce umrzesz [NAGRANIE]

i

Autor: Facebook: Helga Kayda - https://www.facebook.com/helgakayda/posts/10216028734991163 Rosjanka zaatakowała Ukrainkę. "Jesteś brzydka, masz tanie ubrania i wkrótce umrzesz" [NAGRANIE]

Rosjanka zaatakowała Ukrainkę. "Jesteś brzydka, masz tanie ubrania i wkrótce umrzesz" [NAGRANIE]

2022-04-27 8:52

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym Rosjanka obraża obywatelkę Ukrainy. – Zapytałam, dlaczego niszczy ukraińską flagę. Odpowiedź była taka, że jestem nazistką, prostytutką, brzydko wyglądam, a moje ubrania są tanie i wkrótce umrę – napisała pod filmem zaatakowana dziewczyna. Całość możesz obejrzeć poniżej.

Do zdarzenia doszło przed ambasadą Rosji w Sztokholmie. Starsza kobieta miała zniszczyć ukraińską flagę. Kiedy Helga Kajda z Ukrainy zwróciła jej uwagę, ta zaczęła ją obrażać. - Dzisiejszy dzień zaczął się od spotkania z tą uroczą Rosjanką, która wyrzucała ukraińskie symbole i deptała nogami po ukraińskiej fladze. To było niedaleko rosyjskiej ambasady w Sztokholmie. Zatrzymałam się i zaczęłam robić zdjęcia. Sama podeszła do mnie i zaczęła mnie atakować słownie. Potem włączyłam aparat i zapytałam, dlaczego to robi. Odpowiedź brzmiała dlatego, że jestem nazistką, prostytutką, brzydko wyglądam, mam tanie ubrania i wkrótce umrę – relacjonuje Helga Kajda we wpisie na Facebooku.

Tożsamość kobiety udało się ustalić, a sprawa została zgłoszona na policję. Oburzenia agresywnym zachowaniem starszej kobiety nie kryje również ambasada Ukrainy w Szwecji. - Ambasada zwróciła się już do szwedzkich organów ścigania o przedstawienie oceny prawnej incydentu i podjęcie stosownych działań. Takich zachowań nie należy ignorować. Osoba ta musi ponosić odpowiedzialność przewidzianą przez prawo – poinformowała.

Włodzimierz Cimoszewicz: Rosja stwarza zagrożenie użycia broni jądrowej