Robert Lewandowski podczas konferencji prasowej w Opalenicy

i

Autor: ESKA POZNAŃ/ Beniamin Piłat Robert Lewandowski podczas konferencji prasowej w Opalenicy

Robert Lewandowski: Nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co się wydarzyło

2021-05-24 15:45

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy. To już ostatnia prosta przed EURO 2020. To właśnie niedaleko Poznania, reprezentacja Polski trenować będzie w najbliższych dniach. Podczas pierwszego dnia zgrupowania na pytania dziennikarzy odpowiadał Robert Lewandowski.

W poniedziałek 24.05 rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy, pod Poznaniem. Do południa zawodnicy przyjeżdżali do Wielkopolski. Na konferencji prasowej zjawił się Robert Lewandowski, który w miniony weekend pobił rekord Bundesligi w ilości zdobytych goli w jednym sezonie.

Piłkarze przyjechali do Opalenicy! Musieli przejść testy na koronawirusa!

- Nie do końca zdaje sobie sprawę z tego się wydarzyło. Nigdy nie myślałem, że pobije ten rekord. Miałem tylko 34 spotkania, jeszcze doznałem kontuzji, więc czasu na rekord miałem mniej. Cieszę się, że dostanę także nagrodę Złotego Buta, ponieważ wszystkie ligi już się zakończyły. Jestem dumny.Teraz zaczyna się kadra, skupiamy się teraz na tym - skomentował Rober Lewandowski. - W meczu z Augsburgiem zacząłem zastanawiać się czy na pewno tego gola strzelę. Miałem okazję, przez 15 minut drugiej połowy nawet już zwątpiłem czy na pewno rekord uda się pobić. Przez ostatnie minuty ponownie uwierzyłem, że to się może udać. Końcowa wiara w ten rekord spowodowała, ze ten rekord został pobity.

Przypomnijmy, iż w sobotę Robert Lewandowski pobił rekord Bundesligi w ilości zdobytych bramek w jednym sezonie. Zdobył 41 goli w 29 meczach, co jest rekordem ligi niemieckiej. Teraz przed kapitanem reprezentacji Polski już nowe wyzwanie. Sezon ligowy w klubach się zakończył, czas przygotować się do EURO 2020 w których reprezentacja Polski zmierzy się z Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją.

- Musimy być dobrze przygotowani do EURO. Nasz cel to wyjście z grupy. Co będzie dalej to zobaczymy. Dla mnie sukcesem będzie jeśli ludzie będą z nas zadowoleni - skomentował kapitan reprezentacji Polski.

TERMINARZ REPREZENTACJI POLSKI NA EURO 2020:

  • 14.06. godz. 18.00 - Polska - Słowacja
  • 19.06. godz. 21.00 - Polska - Hiszpania
  • 23.06. godz. 18.00 - Polska - Szwecja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]