Restauracje zamknięte co najmniej do 14 lutego. Rząd przedłuzył lockdown o kolejne 2 tygodnie!

2021-01-28 13:16
Restauracje zamknięte co najmniej do 14 lutego. Rząd przedłuzył lockdown o kolejne 2 tygodnie!
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Kiedy otwarcie restauracji i barów? Na to przedsiębiorcy muszą poczekać co najmniej do 14 lutego. Minister Zdrowia Adam Niedzielski właśnie poinformował, że rząd przedłuża obostrzenia dotyczące gastronomii o kolejne 2 tygodnie. A to oznacza, że restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować posiłki jedynie na wynos.

Kiedy otwarcie restauracji, barów i lokali gastronomicznych? Rząd przedłuża obostrzenia!

Kiedy zostanie otwarta gastronomia? Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dzisiaj, 28 stycznia, że rząd przedłuża obostrzenia dotyczące działalności obiektów gastronomicznych do 14 lutego. W praktyce oznacza to, że jeszcze przez co najmniej 2 tygodnie restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować posiłki tylko na wynos.

- Przedłużamy etap odpowiedzialności - ogłosił Adam Niedzielski, minister zdrowia i dodawał, że nie jest wykluczone, że te obostrzenia przedłużone już do 14 lutego mogą obowiązywać nawet jeszcze dłużej.

To cios dla przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach wpadli w potężne tarapaty finansowe. Lockdown wciąż się przedłuża, a obostrzenia nie pozwalają na normalne funkcjonowanie restauracji i lokalów gastronomicznych.

Na otwarcie restauracji musimy jeszcze poczekać, ale dobrą wiadomością jest to, że od 1 lutego znów otwarte będą sklepy w centrach handlowych. Szczegóły poniżej:

Czytaj także: Otwarcie galerii handlowych 1 lutego! Ile osób może przebywać w sklepach?

Sonda
Czy popierasz przedsiębiorców buntujących się przeciw obostrzeniom?
ESKA XD #015
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze