Kupujesz samochód? O tym musisz pamiętać! Jest WAŻNA ZMIANA w przepisach

2021-01-13 14:24 nm
Kupujesz samochód? O tym musisz pamiętać! Jest WAŻNA ZMIANA w przepisach
Autor: Pixaby Kupujesz samochód? O tym musisz pamiętać! Jest WAŻNA ZMIANA w przepisach

Zmiany w rejestracji samochodów. Kupiliście ostatnio nowe auto? Ta informacja jest więc dla Was. Od 1 stycznia 2021 zmieniły się przepisy dotyczące rejestracji samochodów. Właściciel pojazdu ma teraz na to mniej czasu, niż w roku ubiegłym. Jeśli się spóźni, czeka go wysoka kara.

Rejestracja samochodów. Gdzie ją wykonać?

W końcu jest! Nowy, wymarzony samochód. Jednak zanim siądziemy za kierownicą, musimy go zarejestrować. Można to zrobić w wydziale komunikacji w swoim mieście. Nie da się jednak tego zrobić on-line. Do wydziału trzeba udać się osobiście. Dotyczy to zarówno pojazdów sprowadzonych z krajów Unii Europejskiej.

Od 1 marca 2020 roku do 31 grudnia 2020 każdy z właścicieli auta, miał 180 dni na zarejestrowanie swojego samochodu. Tak długi okres był związany z pandemią koronawirusa. Od 1 stycznia 2021 nastąpiła jednak zmiana. Czas na zarejestrowanie samochodu został mocno skrócony. Ile wynosi obecnie?

Przepowiednie na rok 2021! Czy czeka nas apokalipsa?

Do kiedy zarejestrować samochód?

To bardzo ważna informacja dla wszystkich osób, które zdecydowali się na zakup nowego pojazdu. Od 1 stycznia 2021 samochód trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni od daty jego sprowadzenia. Data liczona jest od dnia, w którym "dotarł do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej". Data wpisywana jest we wniosku o rejestrację.

Rejestracja samochodu po 30 dniach. Jaka grozi nam kara?

Niestety, jeśli nie zarejestrujemy swoje samochodu w terminie, możemy spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Niewykonanie przez właściciela obowiązku zgłoszenia zbycia, nabycia lub rejestracji pojazdu we właściwym terminie, spowoduje nałożenie kary finansowej w wysokości od 200 do 1000 zł.

Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Najnowsze